- 9 - De heer Smit overhandigt het bestuur een begroting ad f. 159.000,- betrekking hebbende op een in 1980 te organiseren internationaal jeugdtournooi. Door middel van het aantrekken van sponsors zal men proberen het bedrag naar beneden te brengen. De A-juniores Muller, Papavoine en Martinez hebben het hun aangeboden contract geaccepteerd. De financiële commissie adviseert de kosten voor een internationaal jeugdtournooi in 1980, gezien de huidige financiële situatie, nogeens kritisch te bekijken. Garantiesom van Ajax mag ten hoogste f. 25.OOO,- bedragen. Aan voorzitter Van Praag wordt medegedeeld, dat hem een afscheidsreceptie zal worden aangeboden. Deze zal worden gehouden op vrijdag 29 september a.s. van 20.00-22.00 uur in de Rembrandtzaal van het Alpha-Hotel. Zaterdag 17 september 1977 werd een zeer druk bezochte receptie ge houden ter gelegenheid van het afscheid als bestuurslid van de he ren A.Kraan en H.G.A.Timman. Voorzitter Van Praag sprak de heren toe, memoreerde de vele verdien sten van beide heren in het Nederlandse voetbal in het algemeen en in het bijzonder voor Ajax. Hij overhandigde de heren een gouden armbandhorloge met inscriptie en aan hun echtgenoten een bouquet bloemen. Uit de toespraken van officials van de KNVB, alsmede van bestuurs leden van zusterverenigingen bleek overduidelijk dat de heren niet alleen in Ajaxkringen hooglijk werden gewaardeerd. Zaterdagmorgen 5 november 1977 werden in de bestuurskamer de leden in het bijzijn van hun echtgenoten gehuldigd, die in het kalender jaar 1977 25, 40, 50 of 60 jaar lid van de vereniging waren. Gewoontegetrouw hield voorzitter Van Praag bij het overhandigen van htm huldeblijk een korte toespraak tot elke jubilaris, waarvoor hem de gegevens waren verstrekt door de heer Bruijnesteijn. Ajaxfotograaf de heer Mud schoot diverse plaatjes. Woensdag 9 november 1977 woonde voorzitter Van Praag in Londen een vergadering bij, uitgeschreven door de journalist Miller van het Engelse dagblad Daily Express. Onder meer waren hierbij ook aanwezig de voorzitter en de secretaris van de Engelse Voetbalbond, de voor zitters van Arsenal, Chelsea, Liverpool, Celtic, Glasgow Rangers en de secretaris-generaal van de Uefa, de heer Bangerten. Onderwerp was; Wijziging van de huidige opzet van de wedstrijden om de Europacups 1 en 2 om daardoor te komen tot een soort Europese com petitie. Volgens de heer Bangerten was verwezenlijking van het Engelse plan op korte termijn niet mogelijk, maar hij zegde toe dat het idee in ieder geval grondig zou worden bestudeerd. Betreffende bespreking met de gemeente over de exploitatiekosten van ons stadion had het dagelijks bestuur 9 december 1977 een bespreking met Wethouder Verheij. Besloten werd een commissie te benoemen bestaande uit 5 ambtenaren van de gemeente en de heren Brandsteder, Van Wijk en Sebus van Ajax, met de opdracht een rapport over deze zaak op te stellen. Hoewel de commissie verschillende malen in vergadering bijeen is ge- 16 mei 1978 5 juni 1978 20 juni 1978

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 21