- 72 - SUPPORTERSVERENIGING. Zondagochtend 18 september 1977 had het bestuur een gesprek met de heren T. de Groot en W.Bouwman van de supportersclub "De Ajacied". Toegezegd werd dat leden van de supportersvereniging bij aankoop van een seizoenkaart een korting krijgen van f. 5,-, dat hun toestemming werd gegeven om 1 x per jaar een voorwedstrijd te spelen, indien de KNVB daartegen geen bezwaar maakte en het veld het toelaat. Ook deze heren worden namens het bestuur bedankt voor de activitei ten die ze ontplooien voor hun club Ajax. EEN BLIK VOORUIT. Op bladzijde 69 van dit verslag werd door mij de namen van de trai ners vermeld met daarachter hun taak. Zoals u wel bekend zult zijn is daarin een en ander gewijzigd, vandaar hieronder een opgave per 1 juli 1978: C.Brom Trainer-coach; B.Haarms Assistent van de heer C.Brom; L.Beenhakker Trainer van Jong-Ajax en de juniores A 1tevens coördinator van de jeugdtraining; B.Muller s Trainer van de amateur-seniores-elftallen; D.W. de Groot Trainer van de juniores A 2, A B 1 en B 2; C.Groot s Trainer van de juniores C 1, C 2, C 3 en alle pupillenelftallen. Gelet op de bereikte resultaten: Seizoen 1976-1977 Kampioen van Nederland; Seizoen 1977-1978 2e plaats in de competitie, rechtgevende op deelname aan de Uefacup-wedstrijden; bereiken van de finale van de K.N.V.B.-beker en de kwartfinale van de Europacup 1 lijkt het mij juist enige woorden van waardering te wijden aan de heer T.Ivic, trainer-coach tijdens deze 2 seizoenen. Opvallend was mijns inziens zijn werkzaamheid, zijn technische- en tactische kennis en de wijze van opleiding en begeleiding van de jongere spelers, die in de A-selectie werden opgenomen. Mijn indruk is dat ons elftal sterker was bij hetvertrek van de heer Ivic, dan bij zijn in diensttreding. Ieder seizoen moet er nu eenmaal naar worden gestreefd om de com petitie op de 1e plaats te beëindigen en zo dit niet mogelijk is, dan dient er in ieder geval voor gezorgd te worden dat de competi tie wordt beëindigd op een plaats die recht geeft op deelname aan Europees voetbal. Vanzelfsprekend is dit zowel voor de technische leiding als voor de spelers een zware belasting, omdat tijdens de competitie ook nog wedstrijden moeten worden gespeeld voor de Europa- of Uefacup, voor de K.N.V.B.-beker en vriendschappelijke wedstrijden. Sommige spelers hebben daarnaast nog verplichtingen op internationaal ni veau. Naar mijn mening heeft de heer Ivic bewezen voor Ajax een goede trainer te zijn en wens ik hem nog veel succes in zijn verdere

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 147