- 71 - Jeugdhome Voorland f. 900.000,- Ongedekte schadeverzekering 25<fo van f. 28.950.000,- zijnde f. 7-257-500,- verhoogd met f. 6.250,- als premier-risque hij braakschade Het bestuur zal nog een besluit nemen omtrent de hoogte van het te verzekeren bedrag ad f. 26.200.000,- voor de Gebouwen en Opstal len, omdat dit bedrag te hoog voorkomt. De bij Lloy's Verzekering Maatschappij lopende verzekering tegen eventuele voetbalongeschiktheid van contractspelers werd per 1 juli 1977 niet gecontinueerd. Overige verzkeringen: Pensioenverzekering voor de Administrateur; Persoonlijke ongevallen verzekering ten behoeve van de bestuursleden en de administrateur; Berovingsverzekering brandkasten, alsmede het overbrengen van de gelden door de kassiers van de loketten naar de Administratie; Inbraakverzekering (premier-risque) van 25^ van f. 810.000,- zijndes f. 202.500,-; W.A.-verzekering voor tractor en machines. CONTACT MET DE PERS. Zonder dat gezegd kan worden dat de verhouding met de journalisten slecht was, was de negatieve wijze waarop vooral Ajax werd belicht (bijv. V.I. en Volkskrant) een doorn in het oog van de bestuursle den en ik neem aan ook van vele anderen. Onafhankelijke deskundigen van V.I. geven de spelers voor iedere gespeelde wedstrijd punten. Aan het eind van het seizoen werd aan de hand van de toegekende pun ten een persoonlijk klassement opgemaakt. In dit klassement stond Ruud Krol op de 9e plaats, Piet Schrijvers op de 20e en Ruud Geels op de 26e plaats. Volendam is bij de heren schijnbaar meer in de gunst, want in het persoonlijk klassement staat Dick Bond op de 3e en Pred André op de 8e plaats. In het puntenklassement per club staat Ajax op de 10e plaats. Volendam op de 4e, Roda J.C. op de 6e, P.C.Utrecht op de "Je, Go Ahead Eagles op de 8e en Vitesse op de 9e plaats. Gelet op het vorenstaande is mijn oordeel dat aan de onafhankelijke deskundigheid van de medewerkers van V.I. ten opzichte van Ajax niet één steekje los is, maar meerdere steken. Het commentaar bij Lilleström-Ajax, gegeven door de heer Kees Jansma was ver beneden peil. Ik laat het maar bij deze voorbeelden. De heer D.Schalm Sr. bleef ook in het afgelopen verenigingsjaar als verbindingsman optreden tussen het bestuur en de journalisten. Deze regeling loopt goed, ook bij de in ons stadion gespeelde 2 Europa cupwedstrijden. Namens het bestuur wordt de heer Schalm hartelijk dank gezegd voor zijn bereidwilligheid en de wijze waarop hij deze taak verricht.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 145