- 60 - Na loting ontving de heer W. van Wassenaar de prijs voor het vangen van de grootste baars (26 cm.). Voor het eerst organiseerde de commissie op de vrijdagavonden een competitie in het vrij-klaverjassen, waarbij de tafelindeling door het lot werd bepaald. Aan het eind van iedere maand werd het totaal aantal behaalde punten vastgesteld, waarbij de laagste score niet werd meegeteld of het werd de avond dat men niet aanwezig was geweest. De maandkampioen kreeg een blijvende herinnering. Mij zijn maar twee winnaars bekend, namelijk in oktober de heer Fischer en in de maand november de heer Polak. Op de clubavond van vrijdag 2 december 1977 waren ook de dames aan wezig. Het was een zeer gezellige avond, met als verrassing de komst van Sint Nicolaas en zijn knecht. De jaarlijkse Kienavond werd vrijdag 23 december 1977 gehouden in het Ajax-restaurant. Vermoedelijk omdat deze avond vlak voor Kerstmis lag, was de be langstelling niet zo groot als voorgaande jaren. Het werd weer een geslaagde avond, mede door een geweldig aantal prijzen, merendeels geschonken door Ajacieden, waarvoor de heer Van Mourik woorden van dank sprak tot de milde gevers. Op de clubavond van vrijdag 30 december 1977 werden de aanwezigen door de heer Ferron getracteerd op oliebollen. Zaterdag 21 januari 1978 organiseerde de "Vrienden van Ajax" onder hun nieuwe naam "De Meerkoetjes" voor de 5© keer de jaarlijkse car navalsavond en ook deze keer weer met groot succes. Prins Carnavals Prins Thomas! (donateur de heer Ton Mulder). Muzikale omlijsting: Boerenkapel "De Dauwtrappers" en de Combo "The Pretenders" met medewerking van de zangeres Conny Vink en haar collega Ronnie Tober Hoogtepunten van deze avond waren onder andere: het tot ridder slaan in de Orde van "De Meerkoetjes" van de heer A.Kraan, dit in verband met de onlangs afgesloten periode als com missaris amateur voetbal en het feit dat hij vanaf het allereerste begin acte de présence heeft gegeven. Geridderd moest hij, met vijf lieftallige en keurig geklede "Dans- Mariekes" een "ere-ronde" maken door de feestelijk versierde zaal. Ook de secretaris, de heer J.H.Westrik, die ter gelegenheid van het uitreiken van deze ridderorde aanwezig was, werd door Prins Thomas I naar voren gehaald, van passende carnavalskleding voorzien, de ver sierselen der Meerkoetjes omgehangen en ook hij moest een ere-ronde maken Het optreden van Ronnie Tober was geweldig, hij had de zaal hele maal mee gedurende zijn optreden van een half uur. Ook het optre den van Conny Vink was grandioos. Het was ruim 3«00 uur toen het feest ten einde was. Alaaf, en op naar de zesde avond. Op vrijdag 17 maart 1978 was door de commissie de jaarlijkse eier- avond georganiseerd voor de clubavondbezoekers en hun dames. Er was weer een gezellige prijzentafelwaarop natuurlijk de paasbro- den en eieren de overhand hadden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 123