- 55 - In de bestuursvergadering van 51 januari 1978 besloot het bestuur akkoord te gaan met het voorstel van de commissie om bij wijze van proef tot het eind van het seizoen 1977-1978 professioneel toezicht te doen houden bij het maken van huiswerk, in de perskamer van ons stadion, voor daarvoor volgens de commissie in aanmerking komende jeugdspelers Rest mij de 4 bovengenoemde heren namens het bestuur van harte dank te zeggen voor hetgeen zij doen voor onze jeugdleden. ONTSPANNINGS-COMMISSIE AJAX-JEUGDVOETBAL Het volgende is ontleend uit een artikel voorkomende in het club nieuws van mei/juni 1978 - No's 9/10 geschreven door de secretaris van de commissie, de heer A.L. van Zoest. Wederom heeft onze commissie er een seizoen (alweer het derde) op zitten en ik zou gaarne in het kort nog eens onze activiteiten daar in, met als doelstelling; om van tijd tot tijd met de Ajax-jeugd op stap te gaan, met u willen doornemen. Wekelijks klaverjassen in het Jeugdhonk onder leiding van de heer Braakman, die in staat was om hieruit de kas van de commissie af en toe te "spekken". De feestavond op zaterdag 24 september 1977 kon als geslaagd worden beschouwd, al had het bezoek beter kunnen zijn. Ondanks de geringe medewerking om ons heen, werd er op het laatste ogenblik toch besloten om carnaval te vieren, mede op aandringen van onze vaste klanten. Het bleek een goede beslissing te zijn, omdat de zaal tot de laatste plaats bezet was. Juist op zo'n avond met zijn "losse" karakter, de mens levend in een ander wereldje; verkleed, is het plotsklaps wel mogelijk dat een ieder met een ander kan dansen, praten en proosten en daar gaat het op zo'n avond toch eigenlijk om. Twee maanden later weer een geheel bezette dansavond met goede mu ziek van Karei en zijn boys. Zaterdag 29 april 1978 gingen we met een groep jeugdspelers -en ui teraard hun begeleiders- op stap. Ditmaal waren de B—juniores aan de beurt. Voor het eerst sinds ons bestaan had ook een bestuurslid ge volg gegeven aan onze uitnodiging om deze trip mede te maken, te we ten de heer A.J. van Eijden, commissaris van het amateur voetbal. Per touringcar werd vertrokken vanaf het Jeugdhonk naar het American Hotel, alwaar in een sfeervolle zaal gegeten en gedronken werd. Voor al het eten, bestaande uit een meer dan voortreffelijk "koud buffet" ging er bij de jeugd goed in. Daarna ging het richting Theater Carré naar de André van Duin Show, waarvan met volle teugen werd genoten. Leuk was het, dat André in zijn openingswoord er melding van maakte, dat zich onder de aanwezigen een ploeg juniores van Ajax bevond. Na afloop per bus terug naar het Jeugdhonk voor nog een "afzakkertje" op de goede afloop. Tijdens het pupillentournooi op 6 mei 1978 werd aan het jeugdlid Hans Kok een blijvende herinnering en een bloemetje aangeboden, een en ander in verband met het feit dat de door hem aan Ajax geschonken wisselbeker voor het eerst werd ingezet. Tijdens het seizoen werden alle aan ons doorgegeven zieken (zo'n 20 ongeveer) voorzien van respectievelijk fruitmanden, bloemen, boeken-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 113