- 54 - "Hans Kok tournooi" Met een bijzonder gezellig samenzijn werd de avond besloten. JEUGDBEGELEIDINGSCOMMISSIE Yoor de aanvang van het seizoen 1977—1978 besloot het bestuur op voorstel van de heer Boering de begeleiding van jeugdige spelers ook buiten het voetbaltechnische vlak serieus ter hand te nemen. Door de Jeugdcommissie en trainersstaf was een grote behoefte gesig naleerd aan steun bij problemen die jeugdige spelers hebben om bij voorbeeld hun schoolwerk met hun sport te combineren. Maar niet alleen de combinatie studie-topsport kan problemen ople veren, ook huiselijke omstandigheden kunnen de oorzaak zijn dat hulp of advies nodig is om een jonge speler weer op weg te helpen, zodat hij zijn voetbalsport op de voor hem juiste wijze kan blijven beoefenen en zoals het bij onze vereniging het geval is, namelijk als topsport. Bij monde van de heer Boering en in samenwerking met de heer Heefjes, werd een viertal personen benaderd, die vanuit een professionele sfeer gewend zijn om met dit soort problemen om te gaan. De namen van deze personen, die tezamen de Jeugdbegeleidingscommissie vormen, zijn de heren: E.Fischer, Hoofd van de Berlageschool (basisschool); D.Karremans, Conrektor van de Berlage scholengemeenschap; J.Tielenburg, Sociaal-Maatschappelijk werker bij de Gemeente Amster dam; I.Waas, Conrektor van de Openschoolgemeenschap Bijlmer. Laatstgenoemde treedt op als coördinator van de commissie. De begeleidingscommissie is een neutrale instelling dies a. De jeugdcommissie en trainers desgevraagd van advies dient; b. Te allen tijde voor ouders en jeugdleden aanspreekbaar is voor problemen die niet op het voetbaltechnische vlak liggen, maar bijvoorbeeld op het Sociaal-Maatschappelijk, Onderwijskundig of Pedagogisch vlak. De contacten die door de begeleidingscommissie zullen worden gelegd en de gesprekken die worden gevoerd zullen als strikt vertrouwelijk worden beschouwd, waarbij het belang van de jeugdspeler, bij het zoeken van een oplossing, voorop staat. Om een probleem te bespreken of om een advies in te winnen kunnen de ouders van de betrokken spelers of de jeugdspelers zelf contact opnemen met de coördinator van de commissie, de heer I.Waas. Tijdens de bestuursvergadering van 24 november 1977 had een uitvoe rige bespreking plaats met de leden van de jeugdbegeleidingscommis sie. De heren brachten verslag uit omtrent hun bevindingen, die alleszins de moeite waard waren om er kennis van te krijgen. Overduidelijk bleek, dat het voorstel van de heer Boering om een jeugdbegeleidingscommissie in het leven te roepen, een goede greep van hem is geweest, want uit de gegeven voorbeelden kwam naar vo ren dat er inderdaad behoefte was aan een dergelijke commissie.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 111