- 53 - te organiseren, dat voor het eerst werd gehouden onder de naams Pupillentournooi om de "Hans Kok" wisselbeker. De verenigingen A.D.O., C.V.V., Feyenoord en Sparta namen aan het tournooi deel met hun A 1 en 2 pupillen. De vereniging met het beste totaalresultaat was Ajax, waardoor de "Hans Kok wisselbeker" de 1e keer voor een jaar in onze prijzen- kast komt te staan. De leden H.Bijvank en J.A. van Eijden bezochten op 28 en 29 januari 1978 in Noordwijk een bijeenkomst van kaderleden bij het pupillen- voetbal Door de Ontspanningscommissie Ajax-jeugd werd op zaterdag 5 decem ber 1977 in samenwerking met de jeugdcommissie een feestmiddag voor de pupillen gegeven. Men had het gezelschap "De Fantasia's" geëngageerd, dat met muziek, zang, goochelen, clownerie, hypnotisme enz. de jongste Ajax-jeugd enkele uren kostelijk vermaakte. Tijdens de pauze arriveerde Sint Nicolaas met zijn zwarte Piet. Aan de hand van de hem ten dienste staande gegevens kon de Sint verklaren, dat hij over het algemeen zeer tevreden was over de voetbalprestaties van Ajax' jongsten. Een enkele, die op zijn lijstje voorkwam, werd bij de Sint ontboden, hetzij voor goede hoedanigheden, hetzij voor een terechtwijzing, maar dit laatste viel nogal mee. Toen om 5.00 uur het feest ten einde was, wachtte op enkele tafels voor iedereen nog een aantal cadeaus. Vanaf deze plaats tot slot hartelijk dank aan allen die hebben mee gewerkt om deze middag te doen slagen en in het bijzonder aan de Sint en zijn knecht en de Ontspanningscommissie Ajax-jeugd. FONDS HANS KOK. Vrijdagavond 14 oktober 1977 waren in de bestuurskamer van het club huis op Voorland aanwezigs het Werk-Comité "Fonds Hans Kok", te we ten de heren A.Kraan (voorzitter), J.Neefjes (penningmeester), M.J.W.Middendorp, A.Boerkoel, A.L. van Zoest, S.Meijer en Ph.IJyt den Bogaard; verder van het Comité van Aanbeveling de heren H.Molenberg en C.Kamlag, terwijl het Ajax-bestuur was vertegenwoordigd door se cretaris J.H.Westrik. Mede waren aanwezig Hans Kok in gezelschap van zijn ouders, zijn bei de zusters met hun echtgenoten. In een goed opgebouwde toespraak, waarin de heer Kraan de gehele gang van zaken nog even de revue liet passeren, bracht deze dank aan ieder een die had meegewerkt om de ontvouwde actie te doen slagen. Hij bracht hulde aan de Ontspanningscommissie Ajax-jeugd, die indertijd het idee had geopperd om een fonds te vormen. Hij eindigde zijn toespraak met het overhandigen van een spaarbank boekje, waarop, dankzij een milde afrondingsgift, een bedrag van f. 20.000,- als tegoed stond. Woorden van dank waren gesproken door de heer Koffeman (zwager van Hans) zijn vader en moeder alvorens Hans Kok zelf het woord nam. Hij bood Ajax een grote beker aan met het verzoek deze te bestemmen als wisselprijs bij een voor de jeugd te organiseren tournooi. Spontaan werd besloten de beker te bestemmen als jaarlijkse wissel- prijs bij het pupillentournooi en dit tournooi de naam te geven van

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 109