- 48 - Maandag 28 juni 1976 werd zijn grootste ongeluksdag. Met een paar vrienden was hij gaan fietsen en daarna zwemmen in een water gele gen aan het Jagerspad te Zaandam. Hij nam een aanloop, een duik en het was gebeurd, want hij dook op een steen, waardoor hij zijn gehe le verdere leven invalide zal blijven. Na afloop van de bestuursvergadering van 14 december 1976 had een bespreking plaats, waaraan werd deelgenomen door de heren Timman, Westrik, Kraan, Boering, Neefjes, Middendorp Sr. en van de Ontspan ningscommissie Ajax jeugdvoetbal de heren S.Meijer, voorzitter, A.L. van Zoest, secretaris en Ph.Uitenbogaard, penningmeester. Onderwerp van het gesprek was: Wat kan er gedaan worden voor Hans Kok? Besloten werd een Commissie van aanbeveling in het leven te roepen, bestaande uit de heren: Ton Brandsteder; Dick de Groot; Harry de Groot; Barry Hulshoff; Ruud Krol; Bert Haanstra; Jaap van Praag; Sjaak Swart; Karei Kamlag en Henk Molenberg. Daarnaast werd een Werk-comité in het leven geroepen, bestaande uit de heren: A.Kraan, voorzitter; M.J.W.Middendorp, secretaris; J.Neefjes, penningmeester; A.Boerkoel, A.L. van Zoest, leden Ph.Uitenbogaard en S.Meijer De heer Neefjes zou aparte rekeningen aanvragen bij de Postgiro en de Gemeente-Giro onder de naam: "Ponds Hans Kok". De heer Middendorp zou via het clubnieuws een oproep richten tot al le leden om een bijdrage te storten voor dit fonds. De bijdragen zouden in het clubnieuws worden verantwoord door vermelding van de initialen van de schenkers. Voor de wedstrijd Ajax-Peyenoord op 24 april 1977 werd in het Olym pisch Stadion voor het fonds gecollecteerd. Waarschijnlijk tenge volge van te weinig publiciteit viel de opbrengst tegen. Ook tijdens het pupillentournooi op 7 mei 1977 had een collecte plaats voor het fonds. Door de spelers van de A-selectie werd een bedrag ad f. 1.000,-- aan het fonds geschonken. Omtrent het juiste totaalbedrag, dat in het Ponds is gestort kan ik u niet inlichten, maar in het clubnieuws zal daarvan ongetwijfeld te zijner tijd melding worden gemaakt. FINANCIËLE COMMISSIE. Op 1 juli 1976 bestond de commissie uit de heren:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 99