In de laatste 2 competitiewedstrijden kon niet beschikt worden over Notten (enkelbreuk in de wedstrijd tegen Feyenoord)Schrijvers en Arnesen, die na de wedstrijd tegen de F.C.Amsterdam in het Sint Lucas-Ziekenhuis werden opgenomen, voor respectievelijk een operatie aan een spierscheuring en een liesoperatie. Over het algemeen wordt in de pers naar mijn mening ons huidige elf tal, ten onrechte, maar steeds weer vergeleken met het glorie-elftal uit de jaren 1966-1973 Ons huidige elftal is door de heer Ivic, ter compensering van de meerdere technische en tactische kwaliteit in ons vroeger elftal, met succes omgevormd tot een hardwerkende eenheid. De tekst van het 2e couplet van ons clublied is mijns inziens zeer toepasselijk op ons huidige elftal. Deze tekst luidt: Ziet onze spelers pijlsnel draven, Fiks zich werpend in den strijd.' En nooit bereid tot overgave, Vol van vastberadenheid] In vurig willen, ernstig streven, Naar de overwinningseer Deed' zij menig club reeds sneven, 't Roemrijk Ajax uit de Heer! De pers kan nu wel schrijven dat er op de voetbalvelden in Nederland geen vedetten meer rondlopen, maar als dit waar zou zijn dan zal de pers voor de oorzaak hiervan toch wel mede de hand in eigen boezem moeten steken, om over de activiteiten in deze van het bureau Inter Football maar te zwijgen. In vergelijking met de publicaties in de buitenlandse pers betref fende het voetbalgebeuren in hun land, blijkt duidelijk dat de Ne derlandse pers zeer negatief schrijft. Mijns inziens een van de oor zaken van de mindere publieke belangstelling bij de voetbalwedstrij den. Hetzelfde geldt min of meer ook voor de radio- en TV-mensen. Ik meen dat kan worden gesteld, dat het voor Ajax, gezien het aantal kampioenselftallen, sportief gezien, een goed jaar is geweest. Kampioen werden: Ajax 1 Ajax J. Ajax 5, met promotie naar de K.N.V.B. Juniores A 1ongeslagen en tevens Kampioen van Nederland. Juniores A 2. Juniores B 1 Juniores B 2, ongeslagen. Juniores C 1, ongeslagen. Juniores C 2, ongeslagen. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de 22 hieronder vermelde leden: Werkende leden G.de Boer, A.L.Desmit, J.H.Martens, Tj.de Munnik, J.Timman, IC.W.v.d.Toorren en E.van Wijngaarden. Ondersteunende leden F.A.H.van Bruggen, Mevr.J.P.van Dijk-Beenke, G.K.Geerling, L.Groenteman, C.J.Hageman, H.Hendriks, P.Jonker, J.C.KortleversD.Molog,

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 7