- 25 - de knieën te gaan voor hun financiële eisen. Hij hoopt dat zijn col lega's de ontvangen vertrouwelijke informaties zullen inslikken, nog heter is om ze geheel te vergeten, zodat het vertrouwen door het bestuur gesteld in de ledenraad niet wordt beschaamd door publica ties in de pers. Voorzitter Van Praag zegt dat hij in zijn openingswoord er niets over heeft gezegd, maar het nu in zijn slotwoord wel wil doen, na melijk dat we toch Kampioen van Nederland zijn geworden. Morgenavond wordt daarvoor een receptie gehouden en hij hoopt allen daar te zien. De A.V.R.O. verzorgt daar een radioreportage en de Tros maakt film opnamen voor een later via de TV uit te zenden sportprogramma. Ajax leeft weer, gezien de talrijke aanbiedingen voor vriendschappelijke wedstrijden. Hij bedankt de aanwezigen voor hun komst, hun inbreng en wenst ze voor straks een wel thuis, waarmede een einde is gekomen aan deze buitengewone vergadering van de ledenraad. Hiermede ben ik aan het einde gekomen van mijn verslag over de werk zaamheid van de ledenraad in het verenigingsjaar 1 juli 1976 tot en met 50 juni 1977- Aan u ter beoordeling of u aan de hand van het vo renstaande zich een voldoende beeld kan vormen omtrent die werkzaam heid. BETAALD VOETBAL. De training voor het seizoen 1976-1977 nam voor de contractspelers, behorende tot de voorlopige A-selectie een aanvang op dinsdag 13 juli 1976. De heer Ivic voelde er niets voor om naar een trainingskamp te gaan, want naar zijn overtuiging kon ook bij een dagelijks verblijf van 's morgens tot 's avonds in eigen omgeving de nodige conditie en saamhorigheid worden opgebouwd. Zowel de veld- als de zaaltraining werd dus in ons eigen stadion gehouden. De dagelijkse verplichte rust van 15«00-17»30 uur had plaats in de perszaal, waar bedden wa ren geplaatst. De warme lunch kon worden gebruikt in het Ajax-restau- rant. Op verzoek van de spelers werd deze later in het spelershome genuttigd. Vrijdagochtend 23 juli werden alle spelers onderzocht in het Sint Lucas-Ziekenhuis en op 2 en 3 augustus werden alle spelers gekeurd door Dr. Handl van de G.G. G.D. De gebruikelijke persconferentie, die tijdens de trainingsperiode wordt gehouden, werd dit jaar gehouden op maandag 19 juli 1976 onder leiding van vice-voorzitter Boering, omdat voorzitter Van Praag met vacantie was. Het volgende oefenprogramma was samengestelds 24 juli 1976 Ajax - S.V.Robin Hood 4-3 28 juli 1976 Best Vooruit - Ajax 0-7 31 juli 1976 Ajax - Stoke City 2-1 6 en 8 augustus 1976 Tournooi "Amsterdam 701", waaraan ook werd deelgenomen door Anderlecht, Leeds United en Borussia Mönchen-Gladbach. De loting voor dit internationaal voetbal tournooi, dat werd gehou den in het Olympisch Stadion, wees uit, dat op de 1e dag zou worden gespeeld Anderlecht-Leeds United en Borussia-Ajax. De uitslagen waren:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 53