- 24 - In de jaarvergadering kunnen ze dan worden vastgesteld. De leden spreken hun voorkeur uit voor toezending te zijner tijd. Voorzitter Van Praag zegt dat de aanwezigen door publicaties in de pers misschien de gedachte hebben gekregen, dat het bij het afslui ten van nieuwe contracten met de spelers een geweldige troep is en dat het bestuur te maken heeft met een stel rebellerende spelers. Dit is echter beslist niet het geval. Gisteravond is er nog een bespreking geweest, waarbij aanwezig wa ren het bestuur, de heren Ivic, Krol en de 3 leden van de Technische adviescommissie, de heren Fischer, Potharst en Smit. Tijdens deze bespreking heeft hij uiteengezet dat de krantenartike len, met name de publicatie in het Algemeen Dagblad, in het geheel niet juist zijn. Wat wel het geval is, zal hij nu uit de doeken doen waarbij door hem ook geldbedragen zullen worden genoemd. Hij doet een dringend beroep op de aanwezigen om deze cijfers geheim te houden, zodat ze niet in de pers komen. Hierna brengt hij uitvoerig verslag omtrent de besprekingen die het bestuur heeft gevoerd met de spelers Dusbaba, Schrijvers en Geels. De vragen hierover gesteld door de leden Van der Wal, Been, Pil, Van Dijk, Fischer, Hordijk, Volkers, Boerkoel, Smit, Potharst, Klok, Schoevaart, Lambregts en Neefjes worden tot tevredenheid beantwoord door voorzitter Van Praag en penningmeester Timman. Voorzitter Van Praag zegt tot slot, dat hij hoopt dat de aanwezigen -na de gedane mededelingen- een beter inzicht in de toestand hebben en het hun duidelijk is geworden dat de publicaties in de pers ge heel of grotendeels onjuist zijn. Tijdens de Rondvraag wordt nog het woord gevoerd door de leden Kamlag (vraagt verstrekking van een geheel bijgewerkt huishoudelijk regle ment) Secretaris zal er zorg voor dragen, dat de leden van de leden raad het nieuwe huishoudelijk reglement gestencild zullen ontvangen, Klok (waarom agenda niet was toegezonden, werkwijze Terrein- en On- derhoudscommissie)Potharst (opvolger voor voorzitter Van Praag). Na enige discussie hierover wordt onderstaand voorstel, naar voren gebracht door de heer Kraan, aangenomen. Voorzitter Van Praag blijft in functie tot zijn reglementaire ter mijn is verstreken Na kandidaatstelling kan in de jaarvergadering van de ledenraad van september 1978 een nieuwe voorzitter worden ge kozen. Indien de nieuwe voorzitter het wenselijk acht en de heer Van Praag daartoe bereid is, kan deze door hem worden ingewerkt. De heer Van Praag zegt dat hij vanzelfsprekend daartoe bereid is. Schoevaart (beperking aantal jeugdelftallen)Been (vervanging van de stalen platen op de staantribunes)Middendorp (Tscheu la Ling, en contracteren van een nieuwe speler), Volkers (geheimhouding), De Jongh (motie van vertrouwen in het bestuur voor het gevoerde be leid). Wordt niet nodig geacht, omdat tijdens de vergadering vol doende is gebleken, dat de leden het eens zijn met het gevoerde be- beleid. Potharst (spelen van ons officiële clublied), Middendorp (nieuwe electronisch scorebord). De heer Van Dijk zegt dat het bij de leden van de ledenraad bijzon der prettig is overgekomen, dat het bestuur nu eens van te voren de leden heeft ingelicht over de ontstane moeilijkheden bij de contract besprekingen. Hij wil het maar in het midden laten of dit is gebeurd als gevolg van de magere jaren. Hij is van mening, dat -indien het mogelijk is binnen financieel verantwoorde grenzen- getracht moet worden de topspelers te behouden, maar het bestuur dient niet door

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 51