- 22 - Hij meent niet teveel te zeggen als hij stelt dat het aflopende sei zoen sportief bezien voor Ajax een buitengewoon goed seizoen is ge weest. Hij brengt dank aan allen, die daaraan hebben meegewerkt. De naam Ajax klinkt net als vroeger weer overal. Hiermede verklaart hij de vergadering voor geopend. De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn. Nadat op voorstel van de heer Schoevaart in de notulen van de verga dering van 3 februari 1977 op bladzijde 2 het getal f. 90,- is ge wijzigd in f. 50,- worden deze overigens ongewijzigd door voorzitter Van Praag vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Gelet op de gehouden opiniepeiling in de vergadering van 3 februari 1977 wordt het voorstel tot verhoging van de contributie voor het seizoen 1977-1978 voor de jeugdleden een hamerstuk, waardoor de con tributie wordt voor de juniores A f. 60,-, juniores B f. 50,-, ju niores C f. 40,- en voor de pupillen (8-12 jaar) f. 35,- per jaar. Het voorstel van het bestuur om het ondersteunend lid, de heer H.W. Visser met ingang van 1 juli 1977 "te benoemen tot werkend lid, wordt na toelichting van voorzitter Van Praag en de heer Fischer met algemene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van het agendapunt Bestuursmededelingen brengt penningmeester Timman verslag uit over de financiële toestand per 31 maart 1977» In de balans per 31 maart 1977 is een exploitatie verlies opgenomen van f. 554«094,02. Nog niet daarin verwerkt zijn de recettes van de wedstrijden tegen Telstar en Feyenoord. De op brengst van de wedstrijd tegen Feyenoord wordt door hem geschat op ruim f. 250.000,-. Hierbij komt nog de recette van de wedstrijd te gen Roda J.C. en de opbrengst van de vóór 30 juni 1977 "te spelen vriendschappelijke wedstrijden in het buitenland. In de maanden mei en juni moeten echter nog vele betalingen plaats vinden, zoals bijvoorbeeld salarissen, premies, kampioenspremie en vacantiegeld. Hij verwacht dat het negatieve exploitatiesaldo per 30 juni 1977 nog iets groter zal zijn dan per 31 maart 1977. Aan de hierop volgende discussie wordt deelgenomen door de leden Fischer, Van Deijck, Middendorp, Bouwens, Lambregts, Van der Zwaag en Van Wijk. Besloten wordt in het clubnieuws dat uitkomt vlak voor de jaarlijkse algemene ledenvergadering een verkorte balans te pu bliceren. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat N. Dalmulder per 1 juli 1977 ontslag heeft genomen. Per die datum is als nieuwe administrateur aangenomen G.M. Holsheimer, thans lid van de Jeugdcommissie. De heer Kraan brengt verslag uit over de werkzaamheden van de coör dinatiecommissie. De commissie heeft 3 vergaderingen gehouden met het volgende resultaat: de weekbrief van de seniores- en de jeugd commissie toe te zenden aan alle voetballende seniores en juniores, Ajax 3 zijn wedstrijden te laten spelen op Voorland. De coördinatie commissie is van oordeel dat op het ogenblik geen apart amateurbe- stuur moet worden benoemd, maar dat in ieder geval voorlopig op de oude weg moet worden voortgegaan. Aangezien de commissie hiermede zijn opdracht heeft vervuld, stelt hij voor de coördinatie-commis sie op te heffen. Hierover wordt nog het woord gevoerd door de leden Lambregts,

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 47