- 21 - Schrijvers, Krol, Suurhier, Dusbaba en Geels. In de selectie voor Jong-Oranje zijn gekozen: Dusbaba, Ling en Tahamata. Rondvraag. Op voorstel van de heer Middendorp zal zonodig in de eerstvolgende vergadering van de ledenraad het organisatieschema, na te zijn bij gewerkt, nogmaals aan de orde worden gesteld. Hij spreekt ook nog over een eventueel apart amateurbestuur en het vertrek van Arthur Smolders. Achtereenvolgens kregen nog het woord de leden Schoevaart (Gluic en bespreking met Wethouder Verheij), Van der Wal (vermakelijkheidsbe lasting), De Boer Jr. (in clubnieuws oude herinneringen), Hordijk (vertrek van penningmeester Timman), Van Eijden (uitnodigingen vriendschappelijke wedstrijden), Potharst (rapport Christiaanse, KNVB, Jan Mulder), Pil (vergoeding voor afstaan van spelers voor het Nederlands elftal), Van der Zwaag (niet doorgaan buitenlandse reis 3e elftal, weergave nieuwjaarsrede via de radio), Fischer (ook bui tenlandse reis 3e elftal), Van Deijck (verzekering spelers uitkomen de in het Nederlands elftal, publieke belangstelling) en Been (lof voor het clubnieuws, Tahamata). In zijn slotwoord maakt voorzitter Van Praag zijn verzuim goed, door zijn collega-bestuursleden Boering en Kraan alsnog welkom te heten, hetgeen hij in zijn openingswoordt heeft vergeten. Hij deelt mede, dat hij toch wel is geschrokken toen de heer Timman mededeelde, dat hij zich niet herkiesbaar zou stellen als penning meester. Zijns inziens is de heer Timman in Ajax een toch wel veel besproken figuur, vooral echter bij de mensen, die zijn capaciteiten niet kennen. Voor Ajax heeft hij zeer grote verdiensten, ondanks dat hij vaak is miskend. Ondanks dat het 1e elftal op dit moment op de 1e plaats staat, houdt dit naar zijn mening nog niet in dat we kampioen worden. Mocht dit wel het geval zijn, dan is het meegenomen. Een 3© plaats in de eind rangschikking ziet hij zeker zitten, zodat voetbal in Europees ver band het volgend seizoen is verzekerd. De datum voor de volgende vergadering van de ledenraad zal nog nader bekend worden gemaakt. Met een wel thuis sluit hij om ruim 10.00 uur de vergadering. Vergadering, gehouden op 28 april 1977. Voorzitter Van Praag opent om kwart over acht de vergadering met een woord van welkom. Hij deelt mede, dat er 23 leden aanwezig zijn. De leden Van Dijk (griep), Been (bij wedstrijd van juniores B 1en Neefjes (werkzaamheden) komen waarschijnlijk nog. De heer Klok is zonder bericht van verhindering te sturen niet aanwezig. Een spe ciaal welkomstwoord richt hij tot de ere-leden De Boer Sr., Bruijne- steijn, De Jongh en Vunderink. De heer Geudeker is ziek en de heer Volkers kan niet aanwezig zijn, omdat hij vandaag ging verhuizen naar Zeist. Hij begroet ook zijn mede-bestuursleden de heren Boering en Kraan. Hij zal zijn openingswoord kort houden, maar asm een punt wil hij niet zonder meer voorbijgaan. Tegen alle verwachting in, tijdens het seizoen geen devaluatie van ons 1e elftal, maar op het ogenblik een voorsprong van 6 punten. Hij wil de aanwezigen met vreugde in kennis stellen van de tot nu toe reeds behaalde successen. Ajax 3 kampioen, Ajax 5 wordt zo goed als zeker vanavond kampioen met gevolg een promotie naar de KNVB. Van de 10 jeugdelftallen zijn er 6 kampioen, te weten: de juniores A 1 en 2, B 1 en 2 en C 1 en 2.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 45