- 19 - reeds tweemaal op de nominatie gestaan voor benoeming in een betere positie, maar beide keren is dit afgestuit, omdat hij deel uitmaak te van het bestuur van Ajax. Zijn nieuwe taak gaat in per 1 januari 1977» Hij zou het vervelend hebben gevonden, indien de leden van de ledenraad dit besluit van anderen hadden moeten vernemen. Er is nu alle tijd voor het zoeken naar een goede opvolger. Hij mag van zijn directie en hij is daartoe bereid te zijner tijd wel een andere functie in Ajax bekleden. Voorzitter Potharst bedankt de heer Kraan voor zijn toelichting en vindt, dat wij niet anders kunnen doen dan zijn besluit te billijken. In zijn slotwoord betuigt voorzitter Potharst zijn dank aan de aan wezigen voor de prettige vergadering. Hij stelt voor, de heer Van Praag namens de ledenraad een bloemstukje te sturen. Hij wil zich aansluiten bij de woorden van penningmeester Timman en hopen dat we inderdaad meer publiek zullen krijgen bij de komende thuiswedstrij den. Hij stelt donderdagavond 3 februari 1977 voor als datum voor de vol gende vergadering van de ledenraad. Met een hamerslag sluit voorzitter Potharst omstreeks 1.00 uur de eerste door hem geleide vergadering van de ledenraad. De heer Vunderink zegt, dat hoewel de vergadering reeds is gesloten, hij de heer Potharst toch nog even wil bedanken voor zijn leiding van deze vergadering. Het was toch wel een moeilijke taak. Het was hem niet bekend, dat er in Ajax zoveel spitsvondige mensen rondlie pen, als hem was gebleken bij de behandeling van het voorstel tot wijziging van het huishoudelijk reglement. Alle eer voor de wijze waarop de heer Potharst deze vergadering heeft geleid. (Applaus). Voorzitter Potharst bedankt de heer Vunderink voor zijn vriendelij ke woorden. Vergadering, gehouden op 3 februari 1977- Om ruim 8.00 uur opent voorzitter Van Praag de vergadering. Hij deelt mede, dat in verband met het op de agenda voorkomende voorstel tot het aanbrengen van enige wijzigingen in het huishoudelijk reglement, volgens artikel 52 van het huishoudelijk reglement tenminste 21 leden de presentielijst moeten hebben getekend. Aangezien op het ogenblik maar 20 leden aanwezig zijn, is hij genoodzaakt de vergadering te sluiten omdat het reglementair vereiste aantal leden niet aanwezig is. Hij zal echter gebruik maken van de in artikel 41 van het H.R. gebo den mogelijkheid om -zoals reeds is vermeld in de convocatie- een volgende vergadering te houden en dat deze zal aanvangen om half ne gen. In die vergadering kunnen -gelet op de onveranderde agenda- rechtsgeldige besluiten genomen worden, ongeacht het aantal aanwezi ge leden. Hierna sluit hij de vergadering. Voorzitter Van Praag opent om half negen de vergadering met een woord van welkom, waarbij hij zich speciaal richt tot de aanwezige ere-leden Bruijnesteijn, Geudeker en Volkers. Bericht van verhinde ring wegens werkzaamheden werd ontvangen van de leden Boerkoel, Klok en Petersen; wegens vacantie in het buitenland van de leden Bouwens, Kamlag en Lambregts. De ere-leden De Boer Sr. en De Jongh zonden ook bericht van verhindering. De heer Been komt later, daar deze naar Zeist is om een jeugdwedstrijd te bekijken. Hij memoreert dat in deze vergadering rechtsgeldige besluiten kunnen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 41