- 16 - De secretaris deelt mede, dat er 3 brieven zijn ingekomen, te weten van voorzitter Van Praag en de heren Kraan en Schalm Sr. De brief van voorzitter Van Praag houdt naast de wens voor een goede vergadering tevens nog een opmerking in met betrekking tot het straks te behandelen onderwerp, met name de benoeming van een Technische Advies-Commissie De brief van de heer Kraan heeft als inhoud de mededeling dat hij bij zijn werkgever een goede promotie kon maken, mits hij zou be danken als bestuurslid van Ajax. Dit heeft hem genoopt deze moeilijke, maar desalniettemin verklaarbare beslissing te nemen. Hij vertrouwt dat voor het vorenstaande begrip wordt opgebracht. De brief van de heer Schalm Sr. houdt verband met de destijds op de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gedane uitlatingen inzake het slordig omspringen met belangrijke Ajax-stukken door een lid van de ledenraad. De heer Been vindt de brief van de heer Schalm wat inhoud en toon betreft niet Ajax-minded. De heer Middendorp deelt mede, dat de heer Schalm hem heeft gevraagd de brief in het Ajax-Nieuws te publiceren, hetgeen hij niet nodig heeft geacht. Nadat nog enige leden zich hebben uitgelaten over de minder geluk kige brief van de heer Schalm, stelt de heer Potharst voor de dis cussie hierover te beëindigen en de brief voor kennisgeving aan te nemen. Tot de heer Kraan zegt hij, het jammer te vinden dat deze het besluit heeft moeten nemen om per 1 september a.s. te bedanken als bestuurslid, maar dat daar niets aan te doen is. De leden Pil (vermelding van te beknopte financiële gegevens, be spreking met de heer Verheij), Van der Zwaag (Financiële informatie), en Volkers (redactie notulen) voerden het woord bij de behandeling van de notulen van de vergadering van 2 september 1976. Overigens worden de notulen door plaatsvervangend voorzitter Potharst vastge steld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Voorzitter Potharst zegt dat hij, alvorens een aanvang te maken met de behandeling van het voorstel van de Reglementscommissie tot wij ziging van het huishoudelijk reglement, de leden van deze commissie, te weten de heren Fischer, Lambregts en ïïestrik, hartelijk dank wil zeggen voor het vele werk door hun verricht. In het bijzonder wil hij de heer V/estrik dankzeggen voor de wijze waarop een en ander aan de ledenraad werd voorgelegd. Het is zeer goed verzorgd en erg duidelijk. De secretaris bedankt voor de vriendelijke woorden, maar wil wel even mededelen, dat de heer Kraan en zijn typiste, Mej. Otto, er zorg voor hebben gedragen dat alles op stencil werd getypt en afgedraaid en dat ook deze beide dank verdienen. Besloten wordt aan Mej. Otto een attentie te sturen. De heer Potharst zegt dat hij artikel voor artikel zal behandelen en in stemming zal brengen. Ter besparing van tijd wordt goedgevonden dat hij de artikelen niet voorleest. Bij de behandeling van de artikelen 4 en 5 vindt de ledenraad zowel de oude als de nieuwe tekst niet geheel juist, daarom wordt aan de commissie verzocht de redactie hiervan nog eens te bestuderen. Door mij zal hieronder alleen worden vermeld de door de ledenraad aangebrachte wijzigingen in de door de commissie voorgestelde tekst.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 35