- 15 - Vervolgens richt de heer Potharst woorden van welkom tot de "be stuursleden Boering en Kraan. Hij deelt mede dat niet aanwezig konden zijn de leden Van Praag (ziek), Bouwens (vergadering van Bols), Van Deijck (buitenland), Van Eijden (is in Limburg, komt misschien nog) en Klok (geen be richt van verhindering ontvangen) Op het ogenblik zijn 22 leden aanwezig, zodat rechtsgeldige beslui ten kunnen worden genomen en ook het voorstel tot reglementswijzi ging kan worden behandeld, want dat daarvoor tenminste 21 leden aanwezig moeten zijn. Het is u allen bekend dat voorzitter Van Praag -voor het eerst sinds 12 jaren- niet aanwezig kan zijn, herstellende van een zware longontsteking. Gelukkig gaat hij goed vooruit en hij heeft gegron de hoop begin december weer in ons midden te kunnen zijn. Mede na mens alle aanwezigen wenst de heer Potharst hem een spoedig algeheel herstel toe. Hij wil verder nog even stilstaan bij het overlijden van enige Ajacie- den. In de eerste plaats ons ere-lid de heer Dolf Desmit, die 65 ja ren lid was. Onder het pseudoniem "Adé" heeft hij jarenlang in ons clubnieuws geschreven. Zonder anderen te kort te willen doen was hij in feite de samensteller van het machtige jubileumboek, uitgegeven ter gelegenheid van ons 50-jarig bestaan. Verder wil hij ook noemen de heer J.H.Martens, in de twintiger jaren speler en aanvoerder van het 1e elftal en later lid van de Jeugdcom missie Dan Mevrouw Vunderink, die een groot Ajax-hart had en vroeger onder meer assisteerde bij cricketwedstrijden. Ik verzoek u -als herdenking van deze Ajacieden- enige ogenblikken stilte in acht te willen nemen. De heer Potharst zegt vervolgens dat het prettig is te kunnen con stateren dat ons 1e elftal goede prestaties levert. Naar zijn mening krijgen de spelers meer zelfvertrouwen, wat hun spel ten goede komt, maar wat ook een verdienste is van de heer Ivic. Hij hoopt dat dit aanleiding zal zijn, dat er meer publiek naar onze wedstrijden komt kijken. Hij wenst de spelers en de heer Ivic verder veel succes, vindt het bovendien een pluspunt, dat enkele jeugdige spelers aan de A-selec tie zijn toegevoegd, waarvan wordt gehoopt dat zij zullen "doorbre ken". Hij heeft Jong-Ajax ook enkele uitstekende wedstrijden zien spelen. Wat de amateurs betreft, zowel bij de seniores -draaien beter dan vorig jaar- als de juniores, is er tevredenheid over de prestaties. De trainers en de commissieleden wenst hij veel succes in de komende wedstrijden. Hij wil het hierbij laten en spreekt de wens uit voor een construc tieve en prettige vergadering. Voor zichzelf hoopt hij, dat hij het in deze vergadering niet zo moeilijk zal krijgen als Minister Van Agt het thans heeft in de 2e Kamer. Hiermede verklaart hij de ver gadering voor geopend. Bij de installatie van de nieuwe leden van de ledenraad, te weten de heren P.H.Petersen en C.A.v.d.Wal zegt de heer Potharst dat hij mag aannemen dat deze heren genoegzaam bekend zijn, omdat ze beide lid zijn van de Jeugdcommissie. Hij behoeft ze dus niet verder te in troduceren. Hij wenst beide een goede inbreng in de vergaderingen van de ledenraad tot hun en ons genoegen. Heren, hierbij een denk beeldig schouderklopje en veel succes. (Applaus).

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 33