- 14 - en de heer Westrik als gepensioneerde overdag meer tijd heeft, stelt hij voor, de heer Timman te vervangen door de heer Westrik. Hierbij komt nog dat het zijns inziens misschien wel juister is dat de se cretaris deel uitmaakt van de Reglementscommissie. De ledenraad gaat wel met het voorstel akkoord, maar zou graag wil len weten of de heer Westrik ook daarmede akkoord gaat. Deze zegt dat het voorstel voor hem een volkomen verrassing is, maar dat hij niet gauw "neen" zal zeggen als hij iets voor Ajax kan doen en dat hij de benoeming dus aanneemt. Het tweede punt dat voorzitter Van Praag heeft is het volgende. Door de heren M.J.W.Middendorp en W.F.Schoevaart werd de heer P.H.Petersen, lid van de Jeugdcommissie, kandidaat gesteld voor de ledenraad. De kandidaat voldoet echter niet aan het bepaalde in ar tikel 13» 2e alinea, van de Statuten, namelijk dat een lid van de ledenraad 3 jaren werkend lid moet zijn. In dezelfde alinea is echter ook vermeld, dat in buitengewone gevallen met machtiging van de le denraad van deze termijn kan worden afgeweken. Hamens het bestuur vraagt hij daarom of de ledenraad hier een buitengewoon geval aan wezig acht en machtiging wordt verleend om van de statutaire termijn af te v/ijken. Na een opmerking van de heren Hordijk, Boering en Bruijnesteijn be slist de ledenraad, dat hier van een buitengewoon geval sprake is en de gevraagde machtiging om van de statutaire termijn af te wij ken wordt verleend, zodat de kandidaatstelling door het bestuur kan worden aanvaard. Aan de Rondvraag wordt deelgenomen door de heren Van Dijk (ivic), Van der Zviraag B-pupil 1 en/KNVBSchoevaart (coördinatie-commissie), Pil (ivic, gentleman's agreement Feyenoord), Boerkoel (verzend kosten diploma's), J.de Boer Jr. (Suurbier, wedstrijd tegen Man chester United) en Been (interview Gerrie Mühren in V.I.). In zijn slotwoord roept voorzitter Van Praag alle aanwezigen op om de komende Jaarlijkse Algemene Vergadering op 13 september a.s. te bezoeken. Voor het geval dat een aftredend lid van de ledenraad niet mocht worden herkozen, wil hij deze bij voorbaat dankzeggen voor zijn inbreng in de vergaderingen. Tot slot wil hij mededelen dat de volgende vergadering van de leden raad zal worden gehouden op donderdagavond 18 november 1976. Met een "Wel thuis" sluit hij omstreeks elf uur deze jaarvergadering van de ledenraad. Vergadering, gehouden op 18 november 1976. Wegens ziekte van voorzitter Van Praag is de heer J.H.Potharst, 1e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad, voorzitter van deze vergadering. Het is bijna kwart over acht als de heer Potharst de aanwezigen har telijk welkom heet, waarbij hij zich speciaal richt tot de ere-leden De Boer Sr., Bruijnesteijn, De Jongh, Volkers en Vunderink. Tot de heer Bruijnesteijn zegt hij: "U woont deze vergadering bij in een andere functie dan in het verleden. Vanaf het ontstaan van de leden raad heeft u daarvan deel uitgemaakt, zodat ik mij kan voorstellen, dat u enigszins teleurgesteld was, toen bleek dat u in de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering niet was herkozen. Ik neem echter aan, dat u er begrip voor kunt opbrengen, dat in uw plaats een jongere is gekozen. Ik dank u voor uw inbreng in de vergaderingen en hoop dat u nog vele vergaderingen kunt en wilt bijwonen.(Applaus).

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 31