- 15 - voorzitter Tan Praag eerst punt fd. behandelen, dat niet op de agenda is vermeld. De tekst van dit agendapunt luidts Het bestuur stelt voor de werkende leden G.Fischer (lid sinds 12-9- 1932) en M.J.W.Middendorp (lid sinds 28-6-1927) te benoemen tot lid van verdienste op grond van aan de vereniging "bewezen diensten. Verzonden werden 21 brieven, waarop 18 leden hebben gereageerd en die allen hun stem voor het voorstel uitbrachten, zodat dit met al gemene stemmen is aangenomen. Nadat voorzitter Van Praag aan de heren heeft gevraagd of ze de be noeming aanvaarden en deze de vraag bevestigend hebben beantwoord, feliciteert hij hen bijzonder hartelijk met deze benoeming. De heer Fischer zegt dat deze benoeming bij hem als een volkomen verrassing overkomt, maar dat hij er uitermate trots op is en dat hij hoopt de vereniging nog vele jaren te kunnen dienen. De heer Middendorp onderschrijft deze woorden ten volle. Hij voegt daaraan nog toe, dat het prettig is als je een hobby hebt, maar nog prettiger is het wanneer je ervaart dat je werk wordt gewaardeerd. Hij is zeer verheugd over deze benoeming. Bij het punt bespreking bestuursbeleid wil de heer Neefjes wel het woord, maar hij zal niet spreken over het bestuursbeleid over het afgelopen verenigingsjaarmaar over de toekomst, met betrekking tot onze financiën. Nadat de penningmeester hierop heeft geantwoord en niemand anders het woord vraagt betreffende dit punt, zegt voorzitter Van Praag dat hij daaruit opmaakt dat de leden instemmen met het bestuursbe leid. Mede namens zijn collega-bestuursleden bedankt hij voor het gestelde vertrouwen in het bestuur. De aftredende bestuursleden, secretaris de heer J.H.Westrik en de commissaris algemene zaken de heer D.J.Boering worden vervolgens voor 3 jaren herkozen, daar er geen tegenkandidaten zijn gesteld. Voorzitter Van Praag zegt dat de heer Westrik reeds lang bestuurs lid is en de leden weten hoe hij de functie van secretaris vervult. De heer Boering is pas 2 jaren bestuurslid, maar hij wil hier zeggen, dat hij als commissaris algemene zaken een zeer goed bestuurslid is. Hij feliciteert beide heren met hun herbenoeming. (Applaus). De heer G.Fischer wordt voor 3 jaren herkozen als lid van de Finan ciële Commissie, daar ook voor deze functie geen tegenkandidaat is gesteld. Voorzitter Van Praag feliciteert hem van harte met zijn herbenoeming. (Applaus) Het Ajax-Nieuws blijft vanzelfsprekend ons Officieel Orgaan. Ook voor de Commissie van Redactie zijn geen tegenkandidaten gesteld en worden de aftredende heren, te weten de heren M.Middendorp, M.J.W.Middendorp en J. van Praag voor 1 jaar herbenoemd. Voorzitter Van Praag feliciteert de heren met hun herbenoeming en voegt daaraan toe, dat de heer M.J.W.Middendorp in deze commissie onnoemelijk veel werk verzet. (Applaus). Alvorens een begin te maken met de Rondvraag wil voorzitter Van Praag eerst nog een paar punten aan de orde stellen. Ten eerste wil hij het even hebben over de Reglementscommissie. De ledenraad heeft daarin benoemd de heren Fischer, Lambregts en Timman. Omdat de heer Timman het druk heeft met het beheer van de financiën

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 29