Van Praag sprak hem toe, bedankte hem voor alles wat hij voor Ajax had gedaan en overhandigde hem als herinnering een Ajax-tafelaan- steker Op 16 januari 1977 werden de heren Van Praag en Timman gehuldigd, omdat ze op die datum precies 12-|- jaar bestuurslid waren. De heren Van Praag, Timman en Van Wijk hadden op 26 januari 1977 een bespreking met Wethouder Verheij met betrekking tot de exploi tatiekosten van ons Stadion. Na een gehouden briefwisseling op 4 en 29 maart 1977 hadden de heren Timman en Westrik op 11 mei 1977 een bespreking met Wethouder Verheij, waarin de verdere gang van zaken besproken werd. In de bestuursvergadering van 1 februari 1977 had een gesprek plaats met de heer C. du Buy. Hem werd medegedeeld dat het bestuur niet ac- coord kon gaan met enige bepalingen in zijn contracten met spelers. Dezelfde bepalingen komen ook voor in de contracten van Adidas en Quick. Aan de heer Du Buy werd gevraagd hiervoor een oplossing te zoeken, zonodig tezamen met Adidas en Quick. In het Hilton Hotel ontving voorzitter Van Praag op 18 februari 1977 uit handen van burgemeester Samkalden de Amsterdam Promotion Prijs. Een metalen kunststukje versierd met het StAndrieskruisOp de bij behorende oorkonde staat vermeld, dat deze onderscheiding aan Ajax is uitgereikt voor de bijzondere wijze, waarop door de A.F.C."Ajax" niet alleen in de periode 1966-1976 maar ook nu nog, de goede naam van Amsterdam in het buitenland is uitgedragen. In een korte bestuursvergadering, gehouden op 6 maart 1977, werd be sloten om aan de houders van een bejaardenpas reductie te verlenen bij de aankoop van een seizoenkaart. De normale prijzen van seizoenkaarten voor het seizoen 1977-1978 bedragen: ere-tribune f. 250,-, Reijnoldstribune f. 225,- en staan plaatsen f. 80,-. Houders van een bejaardenpas behoeven respectieve lijk maar te betalen: f. 200,-, f. 175,- of f. 60,-. In de bestuursvergadering van 15 maart 1977 werd besloten het re clame-contract met het Gemeentelijk Vervoerbedrijf niet te verlengen. In het vervolg zal in Het Parool van vrijdagavond op de voorpagina, naast de woorden "Het Parool" een advertentie worden geplaatst, waar van de opmaak gelijk zal zijn aan het vroegere bordje in de trams en bussen. In de bestuursvergadering van 5 april 1977 besloot het bestuur om van het Reisbureau Mondial over te gaan naar het Reisbureau Neckermann. Tijdens de stafbespreking van 19 april 1977 had een bespreking plaats met enige leden van de Jeugdcommissie betreffende de inkrimping van het aantal jeugdelftallen. In de bestuursvergadering van 10 mei 1977 werden de data voor de jaarvergadering van de ledenraad en de Jaarlijkse Algemene Leden vergadering respectievelijk vastgesteld op 25 augustus en 8 septem ber 1977. Ter gelegenheid van het behaalde Landskampioenschap werd donderdag avond 2 juni 1977 in de Luculluszaal van het Apollo-Hotel een druk bezochte receptie gehouden. De T/ethouder Drs. R.v.d.Velde sprak namens het Gemeentebestuur en de heer Meuleman, voorzitter van de K.N.V.B., bracht de felicitaties over van het Bondsbestuur

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 19