- 7 - In het afgelopen verenigingsjaar werden 23 bestuurs- en 17 staf vergaderingen gehouden. De vergaderingen v/erden als regel op een dinsdagavond gehouden. Op vele andere avonden werden nog diverse besprekingen gehouden. Hieronder vermeld ik enige besluiten, genomen in een bestuurs- of stafvergadering en een paar andere gebeurtenissen, die vermeldens waard zijn. In de stafvergadering van 29 juli 1976 werd besloten de wedstrijden tegen P.S.V. en Manchester United in het Olympisch Stadion te spe len. In de bestuursvergadering van 24 augustus werd besloten bij de firma Stodel Beets een electronisch scorebord te bestellen. Volgens deze firma wordt de aflevering ten zeerste vertraagd door de lange lever tijden van de daarvoor benodigde onderdelen. Gehoopt wordt dat het bord vóór 1 januari 197S kan worden geplaatst. Op 7 september 1976 had het bestuur een bespreking met de heer J.H. van Zanten met betrekking tot onze eventuele deelname aan het internationaal voetbaltournooi "Amsterdam 702", dat zou worden ge houden op 5 en 7 augustus 1977* Omdat door de in gebruikname van het spelershome het contact tussen het bestuur en het 1e elftal dreigde te verwateren, werd besloten 1 x per maand met de spelers van de A-selectie, trainers en fysio therapeut te lunchen in het spelershome. De 1e lunch was op 10 sep tember 1976. Op 30 september 1976 had het bestuur een bespreking met de perso neelsleden, de heren Dalmulder, Smolders en Hoefman in verband met het dienst moeten doen op zondag door Smolders en Hoefman. Op 5 oktober 1976 hield het bestuur een bijeenkomst met de leden van de amateur-seniores-commissie en de jeugdcommissie. Tijdens de ze bijeenkomst ontvingen de heren Fischer, Kamlag en Tak een Ajax- tafelaansteker ter gelegenheid van hun afscheid als commissielid. Omdat voorzitter Van Praag er bijzonder prijs op stelde om de jubi larissen te huldigen werden pas op zaterdagmorgen 4 december 1976 de leden, die in het kalenderjaar 1976 25, 40, 50 of 60 jaar lid van de vereniging waren, vergezeld door hun dames door het bestuur ontvangen in de bestuurskamer. Helaas waren enige leden verhinderd om aanwezig te zijn. Gewoonte getrouw hield voorzitter Van Praag bij het overhandigen van hun huldeblijk een kort toespraakje tot elke jubilaris, waarvoor hem de gegevens grotendeels waren verstrekt door de heer Bruijnesteijn. Fotograaf, de heer Mud legde een en ander op de gevoelige plaat vast. Op 1 en 14 december 1976 en 26 april 1977 had het bestuur bespre kingen met de heren van de G.I.L.O. betreffende het onderhoud van onze velden. Bij de bespreking op 14 december waren ook enige heren van de Nederlandse Heide Maatschappij aanwezig. Op 2 januari 1977 hield het bestuur een druk bezochte receptie in het Ajax-restaurant ter gelegenheid van de jaarwisseling. Vanzelf sprekend was het hoogtepunt de traditionele nieuwjaarstoespraak van voorzitter Van Praag, waarin deze terugblikte op het jaar 1976 en een blik vooruit wierp op het jaar 1977. Tijdens de Nieuwjaarsreceptie werd afscheid genomen van masseur H.A.A. de Haan, beter bekend als "Oom Henk" of "Haantje". Voorzitter

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 17