- 59 - deze vergaderingen toch kan blijven bijwonen, indien hij dat ten minste wenst. De voorzitter feliciteert de nieuw gekozen leden P.H.Petersen en C.A.v.d.Wal met hun benoeming en zegt dat hij hen in de eerstkomende vergadering van de ledenraad -op 18 november a.s.- als lid zal in stalleren. De herkozen leden feliciteert hij met hun herbenoeming. Hij bedankt de heren Been, Middendorp Sr. en Volkers voor hun be reidwilligheid om zitting te nemen in het stembureau en voor hun daaruit voortvloeiende bezigheden. 5. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1 juli 1975 tot en met 30 juni 1976, waarin is opgenomen een verslag van de werkzaamheid van de ledenraad. Voorzitter Van Praag zegt dat hij hetzelfde gaat vragen als verle den jaar. Het jaarverslag van de secretaris is in verkorte vorm opgenomen in het Ajaxnieuws, maar hij wil toch vragen of iemand er prijs op stelt, dat het verslag in zijn geheel wordt voorgelezen. Als blijkt dat niemand daaraan behoefte heeft, vraagt hij of iemand nog iets wil zeggen over het gepubliceerde uittreksel. De heer Schalm merkt op, dat in de lijst van ere-leden zijns inziens de naam ontbreekt van wijlen de heer F.H.W. de Bruyn. Voorzitter Van Praag bedankt de heer Schalm voor zijn opmerking. Het volgend jaar zal die naam uiteraard worden tussengevoegd. De heer Bieshaar Jr. vraagt of de naam van wijlen de heer J.A.G. Bieshaar en de heer Jurgens vraagt of de naam van wijlen de heer W.H.Gupfert niet is vergeten in de lijst van leden van verdienste. De heer W.F.Schoevaart, samensteller van de lijsten, zegt dat hij he laas -derhalve met verontschuldiging- de naam Bieshaar is vergeten (wordt uiteraard het volgend jaar ook hersteld), wijlen de heer Gupfert is geen lid van verdienste geweest. Voorzitter Van Praag vraagt hierna een warm applaus voor de secre taris voor zijn prachtig boekwerk. Hieraan geeft de vergadering spon taan gehoor. 6. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1975-1976. Voorzitter Van Praag vraagt bijzondere aandacht en stilte voor de heer Timman tijdens het voorlezen van diens verslag. De vragen gesteld door de heren Wendt (bepaling in de contracten) en Van der Wal (kosten betreffende technisch-directeur) worden door de penningmeester tot tevredenheid beantwoord. Voorzitter Van Praag bedankt hierna de heer Timman voor zijn finan cieel verslag. Hij hoopt dat het daarin voorkomende slotwoord, waar in een beroep wordt gedaan om te bezuinigen, door een ieder goed ter harte zal worden genomen. Hij vraagt een warm applaus voor de pen ningmeester voor zijn duidelijk financieel verslag en voor de heldere beantwoording van de gestelde vragen. De heer Timman ontvangt daarna het verdiende applaus. 7. Mededeling van de Financiële Commissie. Door afwezigheid van de heer Bouwens, wordt het rapport dat door de commissie is uitgebracht aan de ledenraad in de vergadering van 2 september 1976, door de heer Fischer voorgelezen. Voorzitter Van Praag voegt eraan toe, dat het door de commissie ge-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 121