- 58 - 3. Notulen van de vergadering van 15 september 1975- De Voorzitter deelt mede, dat de notulen van deze vergadering -bij af wezigheid van de secretaris- gemaakt zijn door de heer Boering, maar nu door de secretaris zullen worden voorgelezen. Na voorlezing vraagt voorzitter Van Praag of iemand nog op- of aan merkingen heeft op de notulen. Als blijkt dat dit niet het geval is, worden de notulen ongewijzigd door hem gearresteerd, onder dankzegging aan de heer Boering voor de samenstelling. 4. Verkiezing 8 leden voor de ledenraad. Aftredend zijn de heren J.de Boer Jr., W.F.C.Bruijnesteijn, A.J. van Eijden, J.Hordijk, C.C.Kamlag, J.Neefjes, J.H.Potharst en H.v.d.Zwaag. Deze heren stellen zich herkiesbaar. Bovendien moet worden voorzien in de vacature van wijlen Mr.Dr.E.W. Catz. In verband met het bepaalde in artikel 18 van het huishoudelijk reglement, is de gekozene aftredend in het jaar 1977* Voorzitter Van Praag zegt dat we nu zijn aangeland bij een zeer be langrijk punt, namelijk de verkiezing van 9 leden voor de ledenraad. Hij vraagt of de heren Been, Middendorp Sr. en Volkers zitting willen nemen in het stembureau, aan welk verzoek de heren gehoor geven. Hij noemt de namen van de 8 aftredenden, die zich herkiesbaar hebben ge steld. Door de leden zijn nog kandidaat gesteld de heren P.H.Petersen en C.A.v.d.Wal. Uit deze 10 kandidaten dienen 9 leden voor de leden raad te worden gekozen. Als toelichting hierop deelt hij mede, dat ingeleverde stembiljetten alleen geldig zijn, indien hierop 9 stemmen zijn uitgebracht. Meer of minder dan 9 uitgebrachte stemmen maakt het stembiljet ongeldig. Degene, die het minste aantal stemmen verwerft, ook indien hij wel de volstrekte meerderheid zou krijgen, wordt geacht niet te zijn geko zen. Degene, die op één na het laagste aantal stemmen verkrijgt, wordt geacht gekozen te zijn in de vacature van wijlen Mr.Dr.E.W.Catz en is daardoor in 1977 weer aftredend. Later op de avond maakt voorzitter Van Praag het resultaat van de gehouden stemming bekend. Aantal uitgebrachte stemmen 69 Af: ongeldig __2 Aantal uitgebrachte geldige stemmen 67 Volstrekte meerderheid 34 De heer Bruijnesteijn heeft de minste stemmen verkregen en is dus niet herkozen. De heer De Boer Jr. met op eén na het laagste aantal stemmen wordt geacht gekozen te zijn in de vacature van wijlen Mr.Dr.E.W.Catz en is dus in 1977 weer aan de beurt van aftreden. Voorzitter Van Praag bedankt de heer Bruijnesteijn voor zijn inbreng in de vergaderingen van de ledenraad en merkt op, dat hij als ere-lid J. de Boer Jr. W.F.C.Bruijnesteijn A.J. van Eijden, J.Hordijk, C.C.Kamiag, J.Neefjes, P.H.Petersen, J.H.Potharst, C. A. v. d.Y/al H.v.d.Zwaag, 52 stemmen5 45 stemmen; 66 stemmen; 61 stemmen; 61 stemmen; 67 stemmen; 61 stemmen; 67 stemmen; 61 stemmen en 62 stemmen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 119