- 52 - Om de kansen voor elke deelnemer zoveel mogelijk gelijk te doen zijn, kreeg iedereen een driedelige hengel, beschikbaar gesteld door de heer E.Bormann, en snoeren in bruikleen afgestaan door de heer J.v.d.Berg. De vertrektijden van de bus van Central Tours Nederland met als van ouds chauffeur K. van Geelen, die zich tijdens de viswedstrijd zeer verdienstelijk maakte, waren; 6.30 uur Van Woustraat hoek Lutma- straat en om 7»00 uur van de Mauritskade (Tropenmuseum). Een uitgebreide lunch werd geserveerd in het weiland aan de water kant. De ingrediënten daarvoor waren geschonken door de gebroeders Hoopman (panharing), Dries Blankert (warme Gelderse worst), Bram Jansen - diverse soorten worst, belegd roggebrood, fruit en vele flessen alcoholvrije dranken en bier in blik. Een ingelaste pauze werd doorgebracht in Café "De Sack" in de Dorpsstraat te Houwert. De grootste baars (24 cm.) werd gevangen door de heer J.Hoopman, de grootste vis (een brasem van 45 cm.) door de heer J.Bouwmeester en de laatste vis door de heer Harry de Groot. Alle deelnemers, nu met hun dames, waren omstreeks 18.00 uur aanwe zig in het Ajax-Restaurant. Tijdens het diner, goed verzorgd door de heer Ferron en zijn staf, waarbij ook enige genodigden met hun dames aanzaten, waaronder de heer Ivic en zijn vrouw, optreden van Tante Leen, begeleid door Harry de Groot. De gedelegeerde van het bestuur, secretaris J.H.V/estrik, hield zijn traditionele toespraak, waarin zowel een ernstig woord alsook een vrolijke noot, hier een pluim en daar een prik. De muziek op de avond van deze goed geslaagde dag werd verzorgd door "The Cordevox Combo". De jaarlijkse Kienavond werd woensdag 22 december 1976 gehouden in het restaurant van het Ajax-Stadion en ongeveer 200 bezoekers gaven blijk van belangstelling. Zoals gewoonlijk hadden vele Ajacieden de commissie weer geholpen aan een tafel met prachtige prijzen, waar voor ook vanaf deze plaats een hartelijk dank aan de milde gevers. Het was een zeer geslaagde avond. Op de dag, dat Ajax 77 jaar bestond, 18 maart 1977» had de commissie een speciale clubavond georganiseerd, waarbij ook de dames aanwezig waren De commissie had traditiegetrouw op vrijdagavond 8 april 1977 een eieravond georganiseerd voor de clubavondbezoekers met hun dames. De firma Heemskerk uit Noordwijkerhout had er voor gezorgd, dat elke bezoek(er),-(ster) in ieder geval tenminste met eieren naar huis ging. De commissie had vrijdagavond 15 april 1977 een speciale klaverjas- wedstrijd georganiseerd, waarvan de bate bestemd was voor het "Fonds Hans Kok". De belangstelling, gezien het doel van de avond, viel te gen, maar door een goede en gevoelige toespraak van de heer Henk Molenberg viel de opbrengst mee, want een bedrag van f. 1300, kon aan het fonds worden afgedragen. Tijdens elke clubavond werd een tombola gehouden, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar waren gesteld. De Ajax biljart-kampioenen dit seizoen waren; Afdeling A s de heer K.W. van Mourik; Afdeling B de heer J.F.H. Asbeek Brusse; Afdeling C de heer M.Lindeman.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1977 | | pagina 107