- 38 - ministratieve gedeelte. Het bestuur ontving een circulaire, gedateerd 21 januari 1976, waar in werd medegedeeld dat door de ouders van onze jeugdvoetballers een commissie was gevormd onder de naam van "Ontspanningscommissie Jeugd voetbal Ajax". Nadat de heren Kraan en Westrik op 10 februari 1976 een onderhoud hadden gehad met de initiatiefnemers besloot het be stuur dat deze commissie haar activiteiten tot het eind van het sei zoen mocht voortzetten, waarna het bestuur een definitieve beslis sing zal nemen ten aanzien van deze commissie. De commissie organi seerde reeds verschillende activiteiten voor de jeugd, die over het algemeen zeer goed in de smaak vielen. FINANCIËLE COMMISSIE. Op 1 juli 1975 bestond de commissie uit de heren: J.A.Bouwens G.Fischer en Drs.L.M. van Wijk. In de jaarvergadering van de ledenraad van 4 september 1975 werd het aftredende lid, de heer Van Wijk, met algemene stemmen voor 3 jaren herkozen, zodat in de samenstelling geen wijziging kwam. De heer Bouwens bleef voorzitter van de commissie. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de heer Fischer, die zich her kiesbaar heeft gesteld. Op 25 augustus 1975 werd een uitvoerige bespreking gehouden over het door Accountantskantoor Dijker en Doornbos opgemaakte rapport over het boekjaar 1974-1975» Aan de bespreking werd deelgenomen door: van het bestuur de heren Timman, Van Praag en Westrik; van de financiële commissie de heren Bouwens, Fischer en Van Y/ijk; van het Accountantskantoor Dijker en Doornbos de heren Splint en Van Utteren en onze administrateur, de heer Dalmulder. In de loop van het seizoen woonde de heer Fischer, als afgevaardigde van de commissie, een stafvergadering bij waarin over vermoedelijke transfers werd gesproken. Penningmeester Timman informeerde de commissieleden in het afgelopen verenigingsjaar omtrent financiële aangelegenheden. De samenwerking verliep in een prettige sfeer. Namens het bestuur een woord van dank aan de heren voor hun werkzaam heid op het financiële vlak. TOTO-COMMISSIE. Op 1 juli 1975 bestond de commissie uit de heren: G.J.Hulscher; F.Kubin; F.C.Molema; J.Slauerhof en C.W. F.Timman. In deze samenstelling kwam geen wijziging. Het oud-lid van de commis sie de heer L.P.Schappert verleende assistentie bij het afwezig zijn van een lid, waarvoor dank. Iedere vrijdagavond zie ik wat deze heren aan werk moeten verzetten om er voor te zorgen dat in de kas van Ajax een bedrag vloeit uit de toto en lotto. De algemene tendens is dat de opbrengst uit de toto en lotto lager is dan het voorgaande seizoen. Of dit ook bij Ajax het geval is zult u kunnen vernemen uit het verslag van de pen-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 77