- 2 - Het deelnemen kon uitsluitend geschieden met inachtneming van bepaalde voorwaarden. Aangezien om aan deze voorwaarden te kunnen voldoen een structuurwijziging van onze vereniging noodzakelijk was, werd het rap port uitvoerig besproken in de vergadering van de ledenraad van 10 mei 1976. De ledenraad besloot met algemene stemmen geen wijziging te brengen in de structuur. Het rapport van de Commissie kreeg overigens in de Bondsvergadering van 12 juni 1976 net niet de benodigde 2/3 meerderheid van de uitge brachte stemmen, doordat de afgevaardigde van de P.C.Groningen tegen stemde, waardoor de mogelijkheid dat het hoogste amateurelftal van een zogenaamde gemengde vereniging kan deelnemen aan de competities in de standaardklassen van het Amateurvoetbal werd getorpedeerd. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de volgen de 24 leden: Werkende leden L.Aarsen, Mr.Dr.E.W.Catz, A.J.ten Herkei, H.Hordijk, M.J.Koolhaas, J.J.P.Sweering en STump Ondersteunende leden Y/.Cornelis, I.Couzijn, J.Duyn, J.v.d.Glas, P.Grijzenhout, A.L.Jacobsen, MevrA.Kemmer- Coops Mevr. Blomvliet), P.F.A.Marcelis, F.Nijhuis, A.Plotske, H.H.Richter, G.Schuuring, H.Spraakman, W.H.SteenhuisW.Waayer Sr., W.v.d.Zee en D.Zuiderhoek. Dat zij mogen rusten in vrede. In de loop van het kalenderjaar 1976 zal het voor onderstaande leden 25, 40, 50 of 60 jaar geleden zijn, dat zij lid van Ajax werden. 25 jaar lid: D.v.d.Berg, D.J.Boering, A.Gerritsen, F.Grootenboer, W.Meester Jr. en K.Moos. 40 jaar lid: C.J.ter Beek, A.Estié en J.Lambregts. 50 jaar lid: H.F.Anderiesen, J.P.Arens, Tj.Aukema, J.D. Belmer, W.Hangard, G.P.Keizer en J.L.G.Stam. 60 jaar lid: G. de Jongh. Zoals het de laatste jaren traditie is geworden zal het bestuur voren staande leden met hun dames op een zaterdagochtend in het komende na jaar uitnodigen om tijdens een gezellige bijeenkomst in de bestuurs kamer hun onderscheidingen in ontvangst te willen komen nemen. Het comité "Bordjesclub" bestaande uit de leden J.de Boer Sr., W.P.C.Bruijnesteijn (penningmeester), G.Fischer, M.J.W.Middendorp en W.F.Volkers (voorzitter) zond in begin maart 1976 aan alle werkende leden die 25 jaar of langer lid waren een circulaire, waarin ze werden uitgenodigd dinsdag 23 maart 1976 aanwezig te willen zijn in het Restau rant van de Jaap Edenhal, ter viering van het 76-jarig bestaan van Ajax. De aanvang was vastgesteld op half zes aan de borreltafel. Het borrel uurtje liep wat uit, want het was ongeveer half 8 toen tafelpresi dent Volkers de aanwezigen verzocht aan tafel te willen plaatsnemen. Na zijn openingstoespraak wenste hij iedereen een prettige avond en sma kelijk eten. Tijdens het diner voerden verschillende sprekers het woord en omstreeks elf uur hield de heer Volkers zijn slottoespraak. Hij be dankte de aanwezigen voor hun komst, hoopte hun het volgend jaar terug te zien en bedankte de heren Swart en Haverkamp en hun medewerkers voor hun goede verzorging. Vele zochten toen eerst nog even een plaatsje aan de bar, alvorens naar huis te gaan.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 5