- 24 - Voorzitter Van Praag was op 3 oktober in Zürich aanwezig bij de lo ting voor de 2e ronde. Uit de beker kwam als tegenstander Hertha B.S.C. uit Berlijn, waar George Kessler trainer is. Op 22 oktober uit en 5 november thuis. HERTHA B.S.C. - AJAX 1 - 0, gespeeld op 22 oktober 1975- Deze wedstrijd werd door ons sterk verdedigend gespeeld, hetgeen door het aanwezige publiek niet op prijs werd gesteld. De rust kwam met een 1-0 voorsprong voor Hertha. In het laatste kwartier van de wed strijd ging Ajax wat meer aanvallen en kregen we zelfs nog een paar kansjes op een doelpunt, maar deze werden gemist. Schrijvers was weer in een blakende vorm. AJAX - HERTHA B.S.C. 4 - gespeeld op 5 november 1975» De toeloop van het publiek was bevredigend 50.000). Pim van Dord had griep en werd vervangen door Henk van Santen. Het ging in het be gin wat stroef, maar Brokamp (l-0) en Geels brachten de stand toch op 2-0, maar Hertha wist voor de rust de stand op 2-1 te brengen. Na de rust voorkwam Schrijvers dat Hertha nogmaals kon scoren. Ajax deed het nog tweemaal, door Geels (kopbal) en Meijer via de paal. Voorzitter Van Praag ging op 7 november wederom naar de loting in Zü rich met als resultaat Levski Spartak uit Sofia. Thuis op 26 november en uit op 10 december 1975» AJAX - LEVSKI SPARTAK 2-1, gespeeld op 26 november 1975- Al spoedig bleek dat Levski Spartak een moeilijke tegenstander was. Door doelpunten van Geels en Steffenhagen was de stand 2-0. Vijf mi nuten voor het einde maakte Van Dord bij de cornervlag geheel onnodig freekick. De vrije schop werd door 2 Ajaxspelers gemist, alvorens een speler van Levski de bal inschoot, waardoor de eindstand 2-1 werd. Jammer van deze goal, waardoor plaatsing voor de volgende ronde wel moeilijk zou worden. LEVSKI SPARTAK - AJAX 2-1, gespeeld op 10 december 1975. In een uitverkocht stadion in Sofia (80.000 toeschouwers) moest ge tracht worden ons te plaatsen voor de 4e ronde. Het publiek roerde zich geweldig, maar de spelers van Levski stonden bepaald ook niet stil. Michels had Van Santen ingezet als extra bewaker van Panov. Niettemin scoorde deze na een fout in de achterhoede. Rust 1-0. Na de rust bleek Van Santen vervangen te zijn door Steffenhagen. Had Ajax voor de rust het accent merendeel op de verdediging gelegd, nu werd meer aanvallend gespeeld. Geels kopte uit een corner de bal te gen de lat, waarna de bal door een speler van Levski in eigen doel werd geplaatst. Ajax bleef aanvallen, maar Notten verloor op het middenveld de bal en uit deze aanval werd het 2-1. Vlak hierna kopte Geels de bal tegen de binnenkant van de paal, maar de bal ging er niet in. Met geluk hield Levski de stand tot het einde van de verlenging op 2-1, zodat penalties de beslissing moesten brengen. Om en om benutte beide partijen de strafschoppen, uitgezonderd Helling die onze 5e strafschop over schoot, waardoor een einde kwam aan onze wedstrijden om de Uefacup. In de 6 wedstrijden werden 21 doelpunten gemaakt. De scorelijst luidt: Geels 10 Brokamp 3 Meijer 2 Notten 2

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 49