- 25 - het vloeren van Brokamp, bracht Geels de stand op 1-1, waarmede ook de rust kwam. In de 2e helft brachten Hulshoff en Geels een stand van 1-5 op het scorebord. De -'s-avonds gehouden loting bracht ons voor de 5e maal een uitwed strijd, nu tegen P.E.C. uit Zwolle. P.E.C. - A.jax 5-0, gespeeld op 29 februari 1976. Door te weinig inzet tegen deze 1e divisieclub en doordat deze wed strijd in zeer sterke mate werd beïnvloed door de zeer zwakke leiding van scheidsrechter Jonker werd de wedstrijd met 5-0 verloren. Na ongeveer een kwartier spelen maakte Israël -ter voorkoming van een doelpunt- een grove overtreding in het strafschopgebied tegen Brokamp, maar de heer Jonker gaf de geheide strafschop niet. Ongeveer 1 minuut voor de rust kende hij aan P.E.C. een doelpunt toe, ondanks vlaggen van de grensrechter voor buitenspel. Na rust bracht P.E.C. de stand op 2-0 door een solo van hun rechter- verdediger en op 5-0 uit een toegekende penalty voor een aangescho ten hands. Merkwaardig is, dat we op 29 december 1974 door de 1e divisieclub Heracles, na verlenging, uit de beker werden gewipt tengevolge van een zeer zwakke leiding van de heer Jonker. Zal hij het fluiten nog niet voldoende beheersen of zou hij iets tegen Ajax hebben? De 6 doelpunten gemaakt in de 5 bekerwedstrijden werden gescoord door: Geels 5 Brokamp 1 Hulshoff 1 Notten 1 U.E.F.A. - CUP. De loting voor de 1e ronde had uitgewezen dat we eerst thuis en daarna uit moesten spelen tegen de F.C.Glentoran in Belfast. Op verzoek van het bestuur van de F.C.Glentoran werd overeengekomen dat we eerst uit en daarna thuis zouden spelen. FCGLENTORAN - AJAX 1 - 6gespeeld op 16 september 1975» Hoewel onze tegenstander aardig partij gaf bleek deze toch veel te zwak om ons te verontrusten. Uit een voorzet van Mühren werd het 1-0 door een kopbal van Geels. Even later nam Mühren een cornerbal en legde de bal op het hoofd van Geels 2-0. Vlak voor de rust gaf Van Dord een lange bal door het mid den, waar Meijer goed achterheen ging en de stand op 5-0 bracht. Een paar minuten na de rust een voorzet van Meijer en Geels kopte de stand naar 4-0. Uit een voorzet van Krol scoorde Notten 5-0 en uit een solo van Geels werd het 6-0. Tengevolge van onnodig balverlies van Notten op het middenveld werd het 6-1Aanleiding voor Michels om Not ten te vervangen. Piet Schrijvers verdedigde zijn doel uitstekend. AJAX - F.C.GLENTORAN 8-0, gespeeld op 1 oktober 1975- Het weer zat ons niet mee, want er was veel regen en wind. Ook de uit slag van 6-1 in de uitwedstrijd was niet bepaald gunstig om publiek te trekken. Mijns inziens kun je tegen een zwakke tegenstander -uit financieel oogpunt bekeken- beter eerst thuis spelen. Ook nu weer gaf Glentoran weer aardig partij, vooral in de 1e helft. De rust kwam met 2-0 door doelpunten van Notten en Van Dord. Na de rust kon Glentoran het niet meer bijbenen en werd de stand opgevoerd tot 8-0. (Geels 5> Brokamp 2 en Mühren 1)

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 47