- 19 - Penningmeester Timman geeft een toelichting op de tussentijdse Balans per 51 maart 1976 en de Rekening van Baten en Lasten over de periode 1 juli 1975 tot en met 51 maart 1976. Hij deelt mede, niet ontevreden te zijn. Bij de Rondvraag voeren het woord de leden Middendorp (jurist in de ledenraad), Lambregts (Zuidema), Van Wijk (wat gaat er gebeuren met het amateurvoetbal nu we niet gaan splitsen)Dit leidt tot een be noeming van een commissie, bestaande uit de leden Kraan, Boering, Neefjes, Schoevaart, Van Wijk, Van Eijden. Bovendien zal aan deze com missie nog worden toegevoegd een lid van de senioren- en de jeugdcom missie. De opdracht luidt: "De commissie dient te komen met een voorstel op welke wijze de coör- "dinatie tussen de senioren- en jeugdcommissie kan worden verbeterd. "De heer Lambregts wil daaraan toegevoegd hebben: Nagaan of het wense- "lijk wordt geacht om een apart amateurbestuur te benoemen." Van Dijk (herdruk huishoudelijk reglement), Klok (Zuidema), Kamlag (re sultaten pupillen), Kraan (kampioenen). Voorzitter Van Praag wil even opmerken, dat gelet op de zo even bekend gemaakte resultaten behaald door de jeugd de begeleiding toch schijn baar niet zo slecht is als de ledenraad denkt. Hij bedankt de leden voor hun inbreng in deze, volgens hem, nuttige vergadering. Hij wil nogmaals felicitaties uitspreken, dat in de structuur van Ajax geen wijziging wordt gebracht. Hij hoopt dat we ons plaatsen voor de ïïefa- cup, waar het zijns inziens op het ogenblik wel naar uitziet. Met voor straks een wel thuis sluit hij om ruim half elf de vergadering. Hiermede ben ik aan het einde gekomen van mijn verslag over de werk zaamheid van de ledenraad in het afgelopen verenigingsjaarAan u ter beoordeling of aan de hand van het vorenstaande een voldoende beeld kan worden gevormd omtrent die werkzaamheid. BETAALD VOETBAL. De training voor het seizoen 1975-1976 nam een aanvang op 12 juli 1975 op het terrein van de vereniging Zandvoortmeeuwen te Zandvoort. Technisch-directeur Kraay zag geen voordeel in het gaan naar een trai ningskamp. Het volgende oefenprogramma was samengesteld: 28 juli 1975 V.V.O.G. - Ajax 0-7 29 juli 1975 Noordwijk - Ajax 0-4 50 juli 1975 F.C. Brugge - Ajax 5-0 4 augustus 1975 D.C.V. - Ajax 0 - 16 8 en 10 augustus 1975 Tournooi 700-jarig bestaan Amsterdam, waaraan ook werd deelgenomen door Barcelona, RWDM en Feyenoord. De wedstrijd tegen F.C.Brugge was een benefietwedstrijd voor onze oud speler Nico Rijnders en werd te Kortrijk (België) gespeeld. Tot grote ontsteltenis van allen die hem kenden kwam in maart 1976 het bericht van zijn plotseling overlijden. Bij zijn crematie te Rotterdam op 22 maart waren vele sportvrienden aanwezig. De loting voor het internationaal tournooi, georganiseerd ter gelegen heid van het 700-jarig bestaan van Amsterdam en gespeeld in het Olym pisch Stadion, had tot resultaat: Ajax-Barcelona en Feyenoord-RWDM. De uitslagen waren: 8 augustus 1975 Ajax - Barcelona 5-1 Feyenoord - RWDM 1-1 RWDM w.n.s. 10 augustus 1975 Feyenoord - Barcelona 1-1 Barcelona w.n.s. Ajax - RWDM 2-5

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 39