- 18 - we geen tribunes. Een dergelijke amateurafdeling runnen is een zeer zware taak en daar moet niet te licht over worden gedacht. Zelfs bij DJK en BPC is de organisatie op dat punt beter dan bij ons. De vrou wen van de bestuursleden staan in de kantine. Hij ziet zijn vrouw al staan in de kantine om kroketten te bakken en te verkopen. Voorzitter Van Praag is van mening dat de amateurs bij aanneming van de voorwaarden zullen ervaren dat ze van de hemel in de hel zijn te recht gekomen. De heer Van Dijk zegt dat hij als lid van de seniorencommissie voor het voorstel zou zijn, wanneer er een kans zou bestaan dat daardoor de amateurafdeling groter en sterker zou vrorden, maar hij gelooft daar niet in. Hoe zouden we aan de daarvoor benodigde organisatie moeten komen? Zelfs in de huidige situatie is het al zeer moeilijk om ter zake kundige mensen te vinden, die bereid zijn om zitting te ne men in een commissie. De leden zijn teveel afgestemd op de wedstrij den van Ajax I. Onze opzet leent zich nu eenmaal niet tot aanneming van het voorstel; een goede opvang ziet hij -net als de heer Kraan- niet zitten. Waar beginnen we dan aan? Ook als het 3e elftal in de standaardklasse speelt, ziet hij het nog niet zitten dat het aantal junioren dat overgaat naar de senioren daardoor groter zal worden. De heer Fischer zegt het volledig eens te zijn met de heer Van Dijk. Er zijn volgens hem zoveel negatieve punten, die hij niet allemaal wil gaan opsommen, dat we er gewoon niet aan moeten beginnen. De heer Klok is gebleken, dat de junioren totaal niet weten wat er bij de senioren omgaat. Ze zijn teleurgesteld, dat ze te licht zijn bevonden voor een contract en zitten volledig in het drijfzand. Ze zijn vanaf hun komst bij Ajax opgeleid met het doel voor ogen betaald voetbal. Ze krijgen nu ineens keihard te horen dat het niet doorgaat, omdat ze te licht worden bevonden. De heer Van Wijk kan geen reëel punt vinden om voor een splising te zijn. Wanneer we niets doen gaat de amateurafdeling langzaam kapot en na een splitsing gaat de amateurafdeling sneller kapot. Hij is ook van oordeel dat de amateurafdeling zoals ze nu is, ten dode is opge schreven. Wel structueel aanpakken zonder de structuur van de vereni ging te wijzigen. Hij heeft in een voorgaande vergadering eens gezegd dat naar zijn mening te weinig werd gedaan ten opzichte van het be vorderen van de overgang van de junioren naar de senioren, maar na wat hij vanavond heeft gehoord gelooft hij dat zich nu teveel mensen daarmede hebben bemoeid. De heer Klok heeft gelijk als hij stelt dat onze jeugd geheel in de professionele sfeer wordt opgeleid. Van de 24 jongens hebben een aantal misschien gehoopt op een contract voor Jong Ajax. De heer Michels heeft beslist dat daarvoor dit jaar maar 2 junioren in aanmerking komen en niet meer. Hij wil zich aansluiten bij de woorden van de heer Boering, dat je het niet bij één gesprek moet laten, maar over het resultaat is hij niet optimistisch, omdat bij de jongelui de drang naar het betaalde voetbal te groot is. Voorzitter Van Praag is van mening dat hij de discussie over dit on derwerp nu wel kan sluiten, omdat iedereen zijn zegje heeft kunnen doen. Hij vraagt vervolgens; "Wie van u is er voor om het 3e elftal "onder de gestelde voorwaarden in te laten delen bij de standaard- "klassen amateurvoetbal?" Het blijkt dat niemand voor dit voorstel is, zodat derhalve de leden raad heeft besloten geen wijziging te brengen in de bestaande toe stand in de vereniging. Voorzitter Van Praag feliciteert de aanwezigen met deze beslissing, want het bestuur denkt er net zo over. Voorzitter Van Praag brengt verslag uit hoever het bestuur is gevor derd met het aantrekken van een nieuwe trainer.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 37