- 17 - misschien wat teleurstellend, want een dergelijke kans krijgen we zijns inziens nooit meer De heer Been vindt dat je jezelf een hrevet van onvermogen geeft, in dien je in juni niet kan vaststellen hoeveel spelers je nodig hebt voor het betaalde voetbal, wanneer tussentijdse overgang van de ama teurafdeling naar het betaalde voetbal niet meer mogelijk is. Omdat de leeftijd van een junior-A wordt teruggebracht tot 18 jaar is het zijns inziens nog belangrijker geworden om te trachten de ju nioren te behouden voor de seniorenafdeling. De heer Neefjes is van mening dat het geen enkel verschil zal maken in de overgang van junioren naar senioren als het 3e elftal in de standaardklasse amateurvoetbal speelt. Het is op het ogenblik zo, dat de beste spelers bij de junioren, die moeten overgaan naar de senio ren en bij Ajax niet in aanmerking komen voor het betaalde voetbal, zich zelf aanbieden bij andere verenigingen. Hij heeft van AZ bf bij voorbeeld een verzoek gekregen om toestemming te verlenen tot het spelen van een proefwedstrijd betreffende 2 van onze junioren. Zo ligt de zaak en niet anders. Hij meent dat dit in de toekomst zo zal blij ven, ook als Ajax 3 in de standaardklasse speelt. De heer Been is ervan overtuigd dat in de praktijk zal blijken dat de junioren overschrijving zullen vragen naar verenigingen, waarvan het 3e elftal in de standaardklasse uitkomt. Hij is echter wel zoveel realist, dat hij meent dat het voorstel geen haalbare kaart is. Hij is geen voorstander van een splitsing. De heer Van Eijden zegt dat Ajax niet uit 2 afdelingen bestaat, name lijk betaald- en amateurvoetbal, maar uit 3 afdelingen, want de ama teurafdeling is uitgesplitst in een senioren- en een jeugdafdeling. Doordat de leden van de seniorencommissie nooit of praktisch nooit gaan kijken bij het jeugdvoetbal, hijzelf doet dat wel, kent de jeugd de leden van de seniorencommissie niet en ze weten ook niet hoe het in het seniorenvoetbal toegaat, want niemand heeft hun daar ooit over ingelicht. Zijns inziens behoort er op dit punt een betere samenwer king te komen tussen de senioren- en jeugdcommissie. Hij is er van overtuigd dat daardoor de schroom van de junioren om naar de senioren over te gaan in belangrijke mate zal afnemen. We moeten de schuld niet alleen op de jeugd afschuiven, maar ook de hand in eigen boezem ste ken. De leden zijn het erover eens dat je niet moet volstaan met 1 gesprek met de junioren. De heer Kraan meent dat enorm is uitgewijd over punten die m wezen weinig of helemaal niet met de hoofdzaak te maken hebben. Waar het om gaat zijn de punten: gelijktijdig thuisspelen van het 1e betaalde elftal en het 1e amateur elftal; een eigen bestuur voor de afdeling amateurvoetbal; financiële onafhankelijkheid; geen tussentijdse overgang van een speler in welke vorm dan ook van de amateurafdeling naar het betaalde voetbal. Voor verwezenlijking van het voorstel moet je een sterke organisatie hebben en op dit punt zijn verschillende verenigingen veel verder ge vorderd dan wij. ADO bijvoorbeeld is er geheel klaar voor. Heeft in komsten uit eigen kantine, een eigen complex, meer dan 20 mensen die iedere week overal de toto- en lottoformulieren gaan ophalen. Bij^ Ajax ontbreekt nu eenmaal het benodigde kader voor zo'n organisatie. Hoewel hij denkt aan Arie van Eijden en Hans de Vos en nog een enkele, ziet hij het persoonlijk voor de toekomst niet zitten. Moeten we bij voorbeeld Kamlag dan maar uit de kantine zetten? Op Voorland hebben

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 35