- 16 - deelnemen aan de wedstrijden om de Uefacup. Hierna verklaart hij de vergadering voor geopend. De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn, zodat direct wordt overgegaan naar punt 3 van de agendas Notulen van de ver gadering van 6 april 1976. Aangezien niemand van de aanwezigen op- en/of aanmerkingen heeit, wor den de notulen ongewijzigd goedgekeurd en door de voorzitter vastge steld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Met algemene stemmen wordt "besloten, in verband met de wijziging aan gebracht in het reglement Jeugdvoetbal, de tekst van artikel 4» 5® alinea, van het huishoudelijk reglement als volgt te redigeren: "Junior-leden A zijn zij, die op 1 augustus van het lopende jaar de "leeftijd van 16 jaar, doch nog niet van 18 jaar hebben bereikt." 5. Beslissing inzake het resumé van de op 3 april 1976 gehouden ver gadering betreffende het spelen van derde elftallen van gemengde verenigingen in de standaardklassen .amateurvoetbal. Voorzitter Van Praag spreekt eerst woorden van dank tot het adres van de heer Kraan voor de voortreffelijke wijze, waarop deze het resume heeft samengesteld. Hij brengt ter kennis wat hij betreffende de voorwaarden heeft verno men in de jongstleden zaterdag gehouden vergadering van de F.B.O. Ondermeer is het hem duidelijk geworden dat er geen enkele mogelijk heid bestaat dat er nog wijzigingen in de voorwaarden zullen worden aangebracht. De heer Timman merkt op, dat hetgeen wordt voorgesteld in wezen een scheiding van het vermogen vergt. De bedoeling van de KNVB is geen andere, dan op deze manier toch tot een splitsing van de gemengde verenigingen te komen, hetgeen ook blijkt uit de bepaling dat tussen tijdse overgang van een speler in welke vorm dan ook niet meer moge lijk is. De overschrijvingsbepalingen worden dus volledig van kracht. De heer Schoevaart merkt op dat het niet de bedoeling is om een split sing bij Ajax door te voeren. De heer Timman zegt hierop nog, dat men wel door de zaak heen moet kijken. Aanneming van de voorwaarden staat gelijk met moeten doorvoe ren van een splising in Ajax. Nogmaals een éénmalige vergoeding aan de amateurafdeling vergt een scheiding van het vermogen en het gevolg daarvan is dat je zult moeten splitsen. De heer Potharst vraagt of het bekend is waarom zo weinig junioren willen overgaan naar de senioren. De heer Van Dijk, die jongstleden dinsdagavond de bespreking met de junioren heeft bijgewoond, antwoordt, dat je daar niet achter komt. Hij heeft het aan enige jongelui gevraagd, maar ze zeggen het je niet. Als lid van de seniorencommissie is hij niet van plan om te gaan sme ken. De heer Been zegt dat hij het genoegen heeft gehad met de heren Kraan en Schoevaart aanwezig te zijn bij de vergadering van 3 april j.l. te Utrecht. De daar aanwezige gemengde verenigingen hadden geen enkele moeite met de voorwaarde van het gelijktijdig thuis spelen van het 1e betaalde elftal en het 1e amateurelftalMen was namelijk ervan overtuigd, dat deze voorwaarde niet kon worden gerealiseerd, omdat het programma van het amateurvoetbal bij slechte weersomstandigheden veel sneller wordt afgekeurd dan het programma van het betaalde voet bal Van de andere verenigingen lijkt Feyenoord qua structuur zijns inziens het meest op ons, maar daar tilt men helemaal niet zo zwaar aan de voorwaarden. De heer Choufoer van F.C.Den Haag/A.D.O. is van mening, dat we de voorwaarden moeten accepteren, ook al zijn ze dan

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 33