- 15 - Voorzitter Van Praag wil herinneren aan de wens van de ledenraad, dat het "bestuur zich in de toekomst hij de benoeming van een trainer zou laten voorlichten en adviseren door een paar voetbaltechnische leden uit de ledenraad. Hij verwacht derhalve straks 2 namen te horen. De heer Boering is op het ogenblik bezig om de spelers telefonisch in te lichten over het besluit van Michels en hun mede te delen, dat er morgenmiddag om 1.00 uur in de bestuurskamer een bijeenkomst zal zijn van het bestuur, Michels en de spelers^van de A-selectie. Vervolgens leest hij het volgende communiqué voor dat straks zal worden voorgelezen aan de in het restaurant wachtende journalisten. "De heer Michels heeft heden het bestuur van de A.F.C. "AJAX" te "kennen gegeven, dat hij zijn werkzaamheden als technisch-directeur "ad interim per 30 juni a.s. beëindigt." Hierna ontspint zich een vrij uitvoerige discussie, waarin bijna alle leden hun ziensYrijze omtrent de ontslagname van Michels naar voren brachten. Op voorstel van de heer Smit, werden de heren Fischer en Potharst met algemene stemmen benoemd tot adviseurs van het bestuur bij e aanstellen van een nieuwe trainer. Ook bij de behandeling van het punt: Vaststelling van de contributie enz. komen de tongen goed los. Uiteindelijk werden de door het e- stuur voorgestelde verhogingen aangenomen, uitgezonderd die van de dameskaarten voor ondersteunende leden, daar de ledenraad van mening was dat deze niet duurder moesten worden. Tegen het voorstel waren de heren Brandsteder, Fischer en Neefjes. De laatste twee waren alleen tegen de verhoging van de bijdrage voor de ondersteunende leden. De heer Brandsteder was tegen alle voorge stelde verhogingen, omdat hij het tijdstip slecht gekozen vindt en hij was bovendien van mening dat de opbrengst ad f. 76.000,- van de voorgestelde verhogingen te weinig zoden aan de dijk zet. Voor de rondvraag melden zich de leden Vunderink (buitengewone leden), Leentvaar (toegangsprijzen), Been (ontactvolle uitlatingen spelers m interviews), Van der Zwaag (lijst van sinds de oprichting benoemde ere-leden en leden van verdienste in het jaarverslag van de secreta ris), Pil (gooien van zitkussens), Kraan (doorgaan van geplande ver gadering op 10 mei a.s.). In zijn slotwoord zegt voorzitter Van Praag dat de vergadering van 10 mei normaal zal doorgaan. Het bestuur voelt zich sinds gisteren niet zo happy. Het bestuur hoopt te kunnen rekenen op de steun en me dewerking van de ledenraad. Over het algemeen vindt hij dat de stem ming wat aan de luchtige kant was bij de behandeling van de kwestie Michels. Hij sluit de vergadering met de hoop uit te spreken allen op 10 mei a.s. in goede welstand terug te zien. Vergadering, gehouden op 10 mei 1976. Omstreeks kwart over acht heet voorzitter Van Praag de aanwezigen wel kom. Een apart woord van welkom richt hij tot de ere-leden De Boer Sr., Geudeker, De Jongh en Volkers (de heer Vunderink kwam later ook nog ter vergadering) en zijn collega-bestuursleden de heren Boering en Kraan. Bericht van verhindering was ontvangen van de leden Bouwens (werkzaamheden), Leentvaar (spit) en Smit (vacantie)Aanwezig zijn 23 leden, zodat in de vergadering rechtsgeldige besluiten kunnen wor den genomen. Zoals geY/oonlijk zal hij zijn openingswoord kort houden. De stand van de competitie is voor ons op dit ogenblik gunstiger dan tijdens de voorgaande vergadering. Hij hoopt dat we zullen kunnen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 31