- 13 - moeten voorzien, met andere woorden geen financiële steun van de betaalde afdeling van de vereniging mogen ontvangen. 6. Verenigingen, die gaan deelnemen aan de standaardcompetities amateurvoetbal, dienen over tenminste 2 senioren elftallen te beschikken, die aan de amateurcompetities deelnemen. Verder wordt opgemerkt dat het 4s elftal van een betaalde vereniging niet in de rechten met betrekking tot de competitie treedt, die voor dien het 5e elftal genoot. Het 5e elftal zal de naam krijgen van de vereniging met de toevoeging van "AV I", het 4e elftal zal dan het 2e elftal worden, enzovoort. Over deze materie ontspon zich een zeer uitvoerige discussie waarbij vele leden hun zienswijze in deze aangelegeheid naar voren brachten, doch de algemene tendens was, dat de vorenstaande voorwaarden voor Ajax niet aanvaardbaar waren. De heer Kraan deelt mede, dat hij deel uitmaakt van de landelijke com missie inzake indeling van het hoogste amateurelftal van de zogenaam de gemengde verenigingen in het betaalde voetbal in de standaardklas sen amateurvoetbal. Op basis van vrijwilligheid mag je eenmaal kiezen met ja of nee of je met ingang van het seizoen 1976-1977 met je hoog ste amateurelftal bij de standaardelftallen wil worden ingedeeld. Sommige van de nu gepubliceerde voorwaarden zijn voor de commissie teleurstellend. Doet Ajax de stap niet, dan zal de animo voor Ajax 5 gering blijven. De leeftijdsgrens voor de junioren A gaat terug naar 18 jaar. Op die leef tijd hebben de spelers minder klasse, waardoor je misschien de kans hebt dat je daardoor meer spelers kunt behouden. Gelet op de zuig kracht van de amateurverenigingen die op een of andere manier betalen en van de Stichtingen voor amateurs in hun C-elftal zullen we beslist interen en hij is daarom van mening, dat er over 5 of 10 jaar weinig van de amateurafdeling over zal zijn. Doen we de stap wel, dan zal uiteraard veel kader nodig zijn, dat hun schouders onder de opbouw van een amateurafdeling nieuwe stijl zal moeten zetten. Hij denkt ondermeer aan Arie van Eijden en Hans de Vos. Hij zegt dat de aanwezigen wel begrepen zullen hebben, dat zowel bij de keus "ja" als "nee" er problemen zijn of komen. Het blijft zijns inziens een hinken op 2 gedachten. De gemengde verenigingen zullen nog een keer in vergadering bijeen ko men om de voorwaarden te bespreken. Alle verenigingen hebben op be paalde punten weer een andere opbouw. A.D.O. bijvoorbeeld heeft geen enkel probleem, omdat de amateurafdeling de beschikking heeft over een door hun zelf geëxploiteerde kantine met daarbij een eigen accommoda tie en inkomsten uit lotto, toto en contributie. Voorzitter Van Praag stelt voor om af te Trachten, wat het resultaat is van de vergadering waar de heer Kraan naar toegaat. Hij heeft het voornemen om de ledenraad op 10 mei weer bijeen te roepen en in die vergadering zal dit punt weer aan de orde worden gesteld. De leden gaan met dit voorstel akkoord. Voorzitter Van Praag leest een brief voor van 27 november 1975 van Mr.Voetelink (advocaat van Ajax) aan zijn confrère Mr.Van der Hoek (advocaat van Jan Mulder). Het blijkt dat Jan Mulder zijn verzoek om arbitrage bij de KNVB heeft ingetrokken. In de bestaande toestand komt geen enkele wijziging. Bij de Rondvraag komen nog aan het woord de leden Middendorp (mede na mens Potharst; juridisch adviseur in de ledenraad, herbouw van de ver brande ruimten, plannen voor de amateurs), Lambregts (Michels)Fischer

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 27