- 9 - lid van de Financiële Commissie. Het officieel orgaan blijft uiteraard het Ajax-Nieuws. Ne 5 leden van de Redactiecommissie, te weten de heren M.Middendorp, M.J.W.Middendorp en J. van Praag werden ook bij acclamatie herkozen. Ne leden C.C.Kamlag en W.F.Schoevaart werden benoemd tot Lid van Ver dienste op grond van aan de vereniging bewezen diensten en de heren H.Bijvank en P.H.Petersen, beiden buitengewoon lid en lid van de Jeugdcommissie werden benoemd tot werkend lid. Bij de rondvraag werd het woord gevoerd door de heren P. van Beijck, J.Potharst, mede namens de heren Leentvaar en Volkers, opheffing van de Commissie van goede diensten inzake de zaak A. de Wit, W.F.Schoe vaart, A.W. van Nijk, G.Fischer, reglementswijziging. Reglementscom missie wordt benoemd bestaande uit de heren Fischer, Lambregts en Timman. Been, Middendorp en Boerkoel. In zijn slotwoord gewaagt voorzitter Van Praag van een enigszins be wogen vergadering. Hij is de ledenraad erkentelijk dat het beleid van het bestuur werd goedgekeurd. Hij wil nogmaals nadrukkelijk mededelen dat het bestuur Kraay op zijn eigen verzoek ontslag heeft verleend. Ne tijd zal leren dat dit bestuur de raad en daad van de ledenraad op prijs stelt. Hierna verklaart hij de vergadering voor gesloten. Vergadering, gehouden op 1 december 1975. Voorzitter Van Praag heet om 8 uur 15 de aanwezigen welkom en zoals gebruikelijk, zal hij eerst enige zakelijke mededelingen doen. Ne he ren Van Neijck en Van Nijk zijn niet aanwezig wegens ziekte en de heer Hordijk niet wegens ziekte van zijn vrouw. Ne heer Bouwens is verhinderd door zakelijke beslommeringen. Hij heet ook van harte wel kom de ere-leden Ne Boer Sr., Ne Jongh, Volkers en Vunderink, alsmede zijn collega-bestuursleden Boering en Kraan, geen lid zijnde van de ledenraad. Hoewel in het Ajax-Nieuws er reeds veel over is gesproken, meent hij in deze vergadering toch ook aandacht te moeten besteden aan het over lijden van onze ere-voorzitter Marius Koolhaas. In dit gezelschap be hoeft hij niet uiteen te zetten wat Koolhaas heeft betekend voor Ajax. Het bestuur meende dit niet beter tot uitdrukking te kunnen brengen dan door in de rouwadvertentie op te nemen "Zijn leven was Ajax". Hij wil ook herdenken ons aller vriend Emil Catz, daar dit de 1e vergade ring is na zijn overlijden. Ter herdenking van deze beide leden vraagt hij enige ogenblikken stilte. Hij heet de heer H.J.W.Pil van harte welkom in dit illustere gezelschap en hoopt op een goede inbreng van hem in de vergaderingen in het belang van Ajax. Op verzoek van de heren Pil en Schoevaart zullen de notulen nog worden aangevuld. Voorzitter stelt de notulen vast en bedankt de secretaris voor de samenstelling. Ne verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter wordt op verzoek van de heer Fischer uitgesteld, totdat de heer Potharst ter vergadering is gekomen. Na zijn komst wordt later op de avond de ver kiezing wederom uitgesteld en nu tot de volgende vergadering om de le den in de gelegenheid te stellen vóór 1 januari schriftelijk kandidaten te stellen. Hierna komt de behandeling van het Structuur-Rapport aan de orde. Voor de goede orde deelt de voorzitter mede, dat reeds in 1974 was begonnen aan de samenstelling van het rapport. Noor verschillende omstandighe den, onder meer door ide ziekte van Mr.Catz heeft de verschijning langer geduurd dan de bedoeling was. I. Ledenraad. Na voorlezing van dit punt merkt de voorzitter op dat het beleid van

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 19