- 8 - evenmin die van 15 september a.s. bij te wonen. Volgens de heer Timman was de heer Catz afgelopen nacht weer opgeno men en ging het niet zo goed met hem. Op verzoek van de heer Fischer zullen de notulen worden aangevuld met zijn vraag en het antwoord daarop betreffende het meegaan van 5 dokto ren naar Indonesië. Overigens worden ze ongewijzigd door de voorzitter vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. De voorzitter zegt dat het jaarverslag van de secretaris aan de leden is toegezonden en vraagt of iemand daarover nog het woord wenst. Als gevolg van een vraag van de heer Van der Zwaag betreffende buiten gewone leden, wordt door de ledenraad machtiging verleend deze leden over te boeken naar werkende leden, uitgezonderd uiteraard de contract spelers en een paar buitengewone leden die nog trainer zijn. De heren Boering en Leentvaar wijzen op een onjuistheid, respectieve lijk op de bladzijden 8 en 50. De voorzitter feliciteert de secretaris met het lijvige en mooie jaar verslag. Applaus. Alvorens te beginnen met het voorlezen van zijn financieel verslag reikt de penningmeester een xero-kopie uit van: a. de balans per 50 juni 1975 en b. de rekening van baten en lasten over het boekjaar 1974-1975 opdat de leden hem beter kunnen volgen. Nadat de heer Timman na het voorlezen van zijn verslag de vragen, ge steld door de heren Klok, Van der Zwaag, Neefjes, Van Dijk, Van Eijden, Potharst en Volkers tot volle tevredenheid heeft beantwoord, feliciteert de voorzitter hem met zijn uitgebreid verslag. Applaus. In verband met de afwezigheid van de heer Bouwens, voorzitter van de Financiële Commissie wordt het rapport van de commissie voorgelezen door de heer Fischer. Het rapport eindigt met het voorstel van de commissie om de penningmees ter en de overige bestuursleden décharge te verlenen, die door de leden raad met algemene stemmen wordt verleend. De heer Timman licht de begroting toe, nadat hij ook hiervan een xero- kopie aan de aanwezigen heeft laten uitreiken. De vragen van de heren Volkers, Potharst en Lambregts worden door de penningmeester uitvoerig beantwoord. De begroting wordt hierna ongewij zigd door de ledenraad vastgesteld. Bij de bespreking van het bestuursbeleid begint voorzitter Van Praag met een uitvoerige uiteenzetting van de zaak Kraay. Hij schetst een beeld van het beleid van de vertrokken technisch-directeurvooral betrekking hebbende tijdens en na de reis naar Indonesië. Hij was zeer onevenwich tig en sprong van de hak op de tak. Tijdens de bestuursvergadering van 5 augustus werden door het bestuur alle zaken duidelijk op een rij gezet, hetgeen kennelijk niet in goede aarde viel bij de heër Kraay. Over hoe het toen allemaal verder is verlopen wordt de ledenraad uitvoe rig geïnformeerd, alsmede over de besprekingen die zijn gevoerd met de heer Michels, die er toe hebben geleid dat deze er mede instemde om als technisch-directeur ad interim bij Ajax in dienst te treden. Hierna volgt een uitvoerige discussie, waarbij practisch alle aanwezi gen het woord voeren. Bepaalde misvattingen worden tot klaarheid ge bracht en gepleit wordt voor een betere communicatie tussen bestuur en ledenraad (van beide kanten uitgaande). Resultaat is een wederzijds be grip ten opzichte van de verschilpunten. Het gevoerde bestuursbeleid wordt hierna met algemene stemmen goedge keurd, waarna de voorzitter, mede namens zijn collega-bestuursleden, bedankt voor het in het bestuur gestelde vertrouwen. Met algemene stemmen wordt de heer Yan Praag bij acclamatie herbenoemd tot voorzitter. De heer Yan Wijk werd met algemene stemmen herkozen tot

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1976 | | pagina 17