De scheidsrechter kan wel corrigerend optreden in twee gevallen. In de eerste plaats indien er een situatie is waardoor de scheids rechter van mening is dat de voordeelregel kan worden toegepast en in de tweede plaats wanneer de grensrechter zich schromelijk heeft vergist, "bijvoorbeeld omdat hij een verdediger die op de doellijn staat niet heeft gezien. In de officiële mededeling staat, dat een aantal landen in Europa deze maatregel reeds in het vorig seizoen heeft ingevoerd. Het is gebleken dat zowel de scheidsrechters (zeker een aantal van hen) als de spelers niet zo gelukkig zijn met deze nieuwe regel De arbitragecommissie van de KNVB, waarin zitting hadden profes sor Mr.P.A. Blaisse (voorzitter), de heren N. de Doelder en R. Wiersma (leden) en waaraan als secretaris was toegevoegd Mr. N.J. Gianotten, nam op 27 augustus 1974 inzake het geding R.W.A. Notten de volgende beschikking; "Wij wijzen het verzoek van Notten tot ontbinding van de overeen- "komst met P.C.Twente af." Ondanks vorenstaande beschikking kwam op 15 december 1974 de vol gende ruil tot stand; R.W.A. Notten van de F.C. Twente naar de A.P.C. Ajax; A.J.H. Mühren van de A.P.C. Ajax naar de P.C. Twente. Tijdens de Algemene Vergadering betaald voetbal, gehouden op 16 november 1974 vroeg onze voorzitter speciale aandacht voor de volgens Ajax te beperkte samenstelling van Arbitragecommissies van de KNVB, omdat het in de praktijk erop neerkomt dat de beslis sing wordt genomen door 1 persoon, namelijk de voorzitter van de betrokken Arbitragecommissie. In de Bondsvergadering van 50 november 1974 werd het rapport van de Commissie Zelfstandigheid inzake de herstructurering van de KNVB, onder meer behelsende de financiële zelfstandigheid van de secties Amateur-Voetbal en Betaald Voetbal aangenomen. De KNVB blijft de beide secties vertegenwoordigen als enige rechtspersoon. In een buitengewone vergadering van de FBO werd het door het be stuur ontworpen vijfjarenplan niet aangenomen. Het gevolg hier van was dat de voorzitter van de F.B.O., de heer Klaas Molenaar, die in november 1974 als voorzitter was gekozen, zijn functie direct weer ter beschikking stelde. In de Algemene Vergadering Betaald Voetbal, gehouden op 10 mei 1975» werd het voorstel van het sectiebestuur om geen shirtrecla me toe te staan, zonder dat hiervoor een stemming behoefde te worden gehouden, aangenomen. Als gevolg van het afwijzend staan van het sectiebestuur, de PBO en de WCS ten opzichte van Inter Football e.d. werd in de Bonds vergadering dd. 51 niei 1975 een nieuw artikel 56 in het Reglement Betaald Voetbal aangenomen, luidende als volgt; 1De overgang van spelers door bemiddeling van agenten en/of derden die hiervan een beroep of bedrijf maken is verboden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 9