- 3 - genomen door de F.C. Twente en Sparta. De F.C. Den Haag, winnaar van de KNVB-beker neemt deel aan het tournooi om de Europacup II. De heer M. Caransa, penningmeester van de Stichting "Van Ganser Harte" deelde Ajax hij brief van 10 juli 1974 mede, dat het be nodigde geld bijeen was om bij Ajax een zogenaamde hartkamer in te richten. Helaas moest het bestuur mededelen, dat daarvoor niet eerder een kamer ter beschikking kon worden gesteld, dan na het gereed ko men van de bebouwing van de Arkade. Bij besluit van het bestuur van 19 september 1974 werd de heer A. de Wit uit het lidmaatschap ontzet, wegens het schaden van de belangen en/of goede naam van de vereniging. Het door de heer De Wit tegen dit besluit ingediende beroep bij de ledenraad, werd door de ledenraad in zijn vergadering van 17 december 1974 ongegrond verklaard. Vervolgens werd door de heer De Wit tegen Ajax een proces aan hangig gemaakt, waarin hij vorderde vernietiging van het besluit van het bestuur van 19 september 1974 en vernietiging van het besluit van de ledenraad van 17 december 1974- Bij vonnis van 20 mei 1975 van De Arrondissementsrechtbank te Amsterdam, eerste Kamer B; werd het gevorderde afgewezen. De Wit behoort, als de in het ongelijk gestelde partij, te wor den verwezen in de gedingkosten. Een kort geding door Ajax/Van Praag aanhangig gemaakt tegen H. Remmers, J.N. Velt en de N.V. De Geïllustreerde Pers in ver band met een publicatie in De Nieuwe Revu dd. 9 en 16 augustus 1974 werd door ons gewonnen. Een kort geding door Arie Haan aanhangig gemaakt tegen Ajax werd alleen toegewezen betreffende het gevorderde om weer toe gelaten te worden tot de trainingsbijeenkomsten van de A-selec- tie, het meer of anders gevorderde werd geweigerd. In het afgelopen verenigingsjaar werd door een Televisieploeg van de AVRO vele opnamen gemaakt voor het samenstellen van een film over Ajax. De film zal op 28 juli 1975 via de TV worden uitgezonden. Belangrijk voor het betaald voetbal was, dat met ingang van 1 september 1974 de lotto van start ging. Op 17 oktober 1974 werd het nieuwe Bondsbureau van de KNVB te Zeist officieel geopend. De scheidsrechterscommissie kwam met volgende nieuwe besluit: De grensrechters in het betaald voetbal zullen in het vervolg beslissen over het strafbaar buitenspel staan. Indien de grens rechter vlagt betekent dit automatisch dat de scheidsrechter moet fluiten. Dit houdt bovendien in dat de scheidsrechter niet zal fluiten indien de grensrechter niet vlagt.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 7