- 19 - met ingang van 18 maart 1975 be benoemen tot ere-lid, verlaten deze heren de vergadering en neemt de 1e plaatsvervangend voor zitter Mr.Dr. E.W. Catz de leiding van de vergadering over ter wijl de heer Boering als secretaris ad hoe zal fungeren. Na terugkomst van de 4 bestuursleden in de vergadering deelt de heer Catz mede, dat het voorstel bij acclamatie werd aangenomen. De heer Van Praag bedankte, ook namens zijn medebestuursleden, voor deze eervolle onderscheiding. Betreffende het voorstel om de heren Kubin, Molema en Schappert te benoemen tot lid van verdienste, acht men het juister om het voorstel te plaatsen op de agenda van de eerstvolgende vergade ring. In zijn algemeenheid vindt men het onjuist dat een inge komen brief met een dergelijk voorstel zo maar direct zou wor den behandeld, zonder dat de leden daarover van te voren over leg hebben kunnen plegen. Voorzitter Van Praag geeft een zeer uitvoerig verslag van de gang van zaken rondom het plan om te komen tot een internatio naal voetbaltournooi op 8 en 10 augustus ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Amsterdam. De heer Brandsteder is van mening dat Ajax aan een dergelijk tournooi behoort deel te nemen en dat hij nog wel een mogelijk heid ziet om Ajax op de plaats van 1 van de 4 reeds aangewezen deelnemers te krijgen. De vergadering is van mening dat deze poging dient te worden ondernomen. Voorzitter Van Praag stelt vervolgens aan de orde de brief van 27 januari 1975 van Mr. J.H. Jonker, abusievelijk gericht aan Mr.Dr. E.W. Catz en waarin deze vraagt om als raadsman van de heer A. de Wit afschriften te mogen ontvangen van de notulen van de bestuursvergadering van 19 september 1974 e*1 van de ver gadering van de ledenraad van 17 december 1974 en waarin wordt medegedeeld dat de dagvaarding tot vernietiging van het besluit van het bestuur van 19 september 1974 en van de ledenraad van 17 december 1974 een dezer dagen zal worden uitgebracht. Het bestuur heeft Mr. Jonker geantwoord dat het krachtens de reglementen van de vereniging niet bevoegd is, noch op grond van enig ander voorschrift verplicht is, aan het verzoek om uittrek sels van notulen te voldoen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van der Zwaag voorzitter Van Praag mede op welke gronden het contract met de heer Kraay met een jaar werd verlengd. Uitvoerig werd hierna van gedachten gewisseld betreffende een Commissie van Goede Diensten in de zaak De Wit. Uiteindelijk wordt deze als volgt samengesteld: J.H. Potharst, V.F. Volkers en G. Leentvaar. In verband met het proces, dat de heer De Wit aanhangig heeft ge maakt, tegen zijn ontzetting uit het lidmaatschap, zal deze Com missie in de naaste toekomst zeker geen activiteiten ontplooien. Bij de Rondvraag werden door de volgende leden vragen gesteld over de achter hun naam gestelde onderwerpen. Neefjes interview Kraay in Telesport, scouting. Middendorp voldoende service publiek. Brandsteder overkapping staantribunes Van Wijk gemeente-garantie voor internationaal jeugdtour- nooi Hierna wordt de vergadering door voorzitter Van Praag gesloten.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 39