- 17 - zijn afkeuring had uitgesproken over hetgeen hij in het Weekblad "Vrij Nederland" had laten publiceren; dat de ledenraad van mening was, dat door deze publicatie de be langen van de A.F.C. "Ajax" in hoge mate waren geschaad; dat in dit verband gewezen werd op artikel 12, lid d, van het huishoudelijk reglement; dat gelet op het vorenstaande hij dringend werd verzocht zich te onthouden van het verstrekken van dergelijke interviews; dat de ledenraad erop vertrouwde, dat hij aan vorenstaand ver zoek zou voldoen. Niettemin kwam na deze waarschuwing het artikel in het Weekblad De Nieuwe Revu van 16 augustus 1974 Vervolgens werd een bandje afgedraaid, betrekking hebbende op een radio-uitzending, waarin het artikel van Maarten de Vos en zijn interview met Arie de Wit werd behandeld. Hieruit bleek dat de heer De Vos beschikt over de notulen van enige vergaderingen van de ledenraad. Tijdens zijn verdediging voert de heer De Wit enige argumenten aan die hij tegen het bestuursbesluit van 19 september 1974 heeft Het viel hierbij op, dat hij met geen woord erover repte, dat hij vóór zijn ontzetting, bij brief van 2 juli 1974, reeds was gewaar schuwd dat dit zou gebeuren wanneer hij het geven van interviews niet staakte. Vele leden van de raad stelden vragen aan de heer De Wit ter toe lichting op zijn verdediging. Na het vertrek van de heer De Wit werd na een uitvoerige gedach- tenwisseling, bij meerderheid van stemmen, het beleid van het be stuur in deze goedgekeurd en het beroep van de heer De Wit onge grond verklaard. Vanzelfsprekend namen de 3 bestuursleden, die zitting hebben in de ledenraad, geen deel aan de stemming. Voorzitter Van Praag deelde mede, dat naar zijn mening geen be zwaar bestond tegen benoeming van een Commissie van Goede Dien sten. Vervolgens wordt een voorstel behandeld, ingediend door 10 leden van de raad, om de ondersteunende leden C. Deegen en W. Meester op grond van aan de vereniging bewezen diensten te benoemen tot werkend lid. Voorzitter Van Praag zegt dat van bestuurszijde geen enkel be zwaar bestaat tegen dit voorstel, maar dat het bestuur daar nog graag aan toe wilde voegen de heren C.J. Bieshaar, C. van Dekken en B. Janssen. Onder applaus worden de 5 heren met algemene stemmen tot werkend lid benoemd. Bij de Rondvraag deelt de heer Timman mede, dat nog steeds geen goedkeuring is gehecht aan het door architect Van Dapperen ont worpen clubhuis op het complex Voorland voor onze jeugd. Met de bebouwing van de Arcade is ondertussen een aanvang gemaakt, want iedere dag langer uitstel zou geld kosten. Hierna geeft hij een tussentijds financieel overzicht per 31 oktober 1974 De volgende leden stellen nog vragen over het onderwerp dat ach ter hun naam is vermeld. De vragen werden tot tevredenheid be antwoord. Van Wijk inrichting spelershome. Middendorp ledenraad tijdig inlichten indien zich in de toe komst een soortgelijke zaak voordoet als De Wit. Hordijk transfer Notten.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 35