- 13 - over het artikel in De Nieuwe Revue. Later in de avond gaf de ledenraad toestemming om hierover een kort geding aanhangig te maken. De notulen van de vergadering van 27 juni 1974 worden, na het aanbrengen van wijzigingen op verzoek van de leden Volkers en De Boer Jr., goedgekeurd en vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Bij punt 4 van de Agenda (Jaarverslag secretaris) herdenkt voor zitter Van Praag met enige ogenblikken stilte de leden, die ons in het afgelopen verenigingsjaar door de dood zijn ontvallen. De heren Van der Zwaag, Middendorp en Geudeker wezen op enkele onnauwkeurigheden in het jaarverslag, maar dit deed niets af van de lof die zij ervoor hadden. Voorzitter Van Praag bedankt hierna de secretaris met zijn prachtig jaarverslag. Applaus. Door penningmeester Timman werd aan iedereen een fotocopie uit gereikt van de Balans per 30 juni 1974 eu van de Rekening van baten en lasten over het boekjaar 1973-1974, alvorens hij zijn jaarverslag voorlas. Nadat hij de gestelde vragen had beantwoordt, bedankte voorzitter Van Praag hem met zijn prachtig jaarverslag. Applaus. De heer Bouwens las het door de Financiële Commissie opgemaakte rapport voor betreffende haar werkzaamheid en bevindingen. Aan het slot adviseerde de commissie de penningmeester en de overige bestuursleden décharge te verlenen. Een advies waaraan door de ledenraad met algemene stemmen gevolg werd gegeven. Na een korte discussie wordt de door de Financiële Commissie reeds goedgekeurde begroting ongewijzigd vastgesteld. Bij punt 8: Bespreking Bestuursbeleid werd onder meer het woord gevoerd door de leden Potharst (scouten en transfers), Van Wijk (bedenkelijke mutaties in het ledenbestand) Hierna leest voorzitter Van Praag een aantal brieven voor, be trekking hebbende op het artikel in De Nieuwe Revu- Vervolgens leest hij een door hem opgestelde motie voor. De heer Geudeker zegt: dat deze motie een belediging voor hemzelf is; dat de leden het volle vertrouwen in hem hebben; dat de leden er daarom geen enkele behoefte aan hebben om dit in een motie te bevestigen. (Applaus). Penningmeester H.G.A. Timman werd, bij enkele kandidaatstelling, wederom voor 3 jaren herkozen. Voor de functie van Commissaris Amateur-voetbal waren de leden A.R. Been en A. Kraan kandidaat gesteld. Na telling van de stem briefjes bleek dat op de heer Been 6 en op de heer Kraan 17 stem men waren uitgebracht, zodat laatstgenoemde weer gedurende 3 ja ren commissaris Amateur-voetbal blijft. De heren Boering en Brandsteder waren kandidaat gesteld voor de vacature van Commissaris Algemene Zaken. Op de heer Boering wer den 12 en op de heer Brandsteder 11 stemmen uitgebracht, zodat de heer Boering precies met de volstrekte meerderheid was geko- zen. De heer J.A. Bouwens werd weer voor 3 jaren als lid van de Fi nanciële Commissie gekozen, omdat hij bij de gehouden stemming 19 stemmen kreeg tegenover de heer Van der Zwaag 3 stemmen. Later bleek dat de heer Van der Zwaag zich als kandidaat be schikbaar had gesteld door een minder goede voorlichting. Vanzelfsprekend bleef het Ajax-Nieuws ons officieel orgaan. Aangezien er geen tegenkandidaten waren gesteld werden de leden van de Redactie, te weten de heren M. Middendorp, M.J.W. Midden dorp en J. van Praag, bij enkele kandidaatstelling', weer voor 1 jaar herkozen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 27