11 - Voorland. Na afloop in de bestuurskamer een toepasselijke rede van de voorzitter, waarbij vele van de "oude garde" aanwezig waren. Het feest werd besloten met het gezamenlijk gebruiken van een drankje. Een onderscheiding voor Ajax was het dat voorzitter Van Praag werd uitgenodigd om aanwezig te zijn bij de Derde Ronde-Tafel Voetbalconferentie, die onder Beschermheerschap van Zijne Hoog heid Prins Rainier III van 1-3 april 1975 te Monaco werd ge houden en waar alle grote kopstukken van de FIFA en UEFA aan wezig waren. Namens Ajax stelde onze voorzitter onder meer voor om de straffen bij reglement internationaal te regelen. Vrijdagavond 4 april 1975 hield voorzitter Van Praag op de Na tionale Kaderdag in het Sportcentrum "De Bun" te Huizen op ver zoek een toespraak over het onderwerp; Commercie, functie, be langrijkheid in de sport en Overheidssteun. Vele moeilijkheden moesten worden overwonnen, voordat het vast stond dat Ajax op 8 en 10 augustus 1975 mee kon doen aan een internationaal voetbaltournooi, georganiseerd ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Amsterdam. LEDENRAAD. In verband met het bepaalde in artikel 42, lid b, van het huis houdelijk reglement volgt hieronder het daarin bedoelde verslag van de werkzaamheden van de ledenraad in het afgelopen vereni gingsjaar. In artikel 22 van het huishoudelijk reglement is bepaald, dat de voorzitter en de secretaris van de vereniging deze zelfde functies ook bekleden in de ledenraad. De samenstelling van de ledenraad per 1 juli 1974 was als volgt J. van Praag, J.H. Westrik en H.G.A. Timman, respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester van de vereniging en onderstaande 24 leden, gekozen door de Jaarlijkse Algemene Le denvergadering Aan de beurt van aftreden waren de leden A.R. Been, D.J. Boe ring, Mr.Dr. E.W. Catz, P. van Deijck Sr., A.W. van Dijk, N. Klok Jr., Ir. J. Lambregts en W.F. Schoevaart. Deze heren hadden zich allen herkiesbaar gesteld. Doordat de heer Boering in de jaarvergadering van 5 september 1974 was ge kozen tot Commissaris Algemene Zaken, viel hij af als kandidaat voor de ledenraad. A. Brandsteder, W.F.C. Bruijnesteijn, Mr.Dr. E.W. Catz, P. van Deijck Sr., F. Dukker Sr., A.W. van Dijk, A.J. van Eijden, A.R. Been, J. de Boer Jr. D.J. Boering, A. Boerkoel, J.A. Bouwens, G. Fischer, J. Hordijk, C.C. Kamlag, N. Klok Jr., Ir. J. Lambregts, M.J.W. Middendorp, J. Neefjes Jr., J.H. Potharst, W.F. Schoevaart, H.A. Smit, Drs. L.M. van Wijk en H. v.d. Zwaag.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 23