- 10 - het contract met Le Coq Sportive met 2 jaren te verlengen; met de heer C.C. Kamlag een contract te sluiten betreffende de exploitatie van de kantine in het nieuwe Jeugdhome op het com plex Voorland; in de nieuwe kantoorlokalen door de P.T.T. een automatische huistelefooncentrale IJH 45 te laten plaatsen; de G.I.L.O. te verzoeken op het Je veld op het complex Voorland een omrastering te willen aanbrengen, omdat met ingang van het seizoen 1975-1976 de interregionale jeugd daar hun wedstrijden kunnen gaan spelen; de salarissen van het personeel aan te passen; de contracten van de technisch-directeur Kraay en van de trai ners Haarms (in gewijzigde vorm) en Van Daal te verlengen; nieuwe contracten aan te gaan met de trainers H.W.Wijnands en D.W. de Groot en voor de looptraining met C.Koppelaar aan de Nederlandse Heidemaatschappij opdracht te geven tot al gehele restauratie van het hoofdveld en het trainingsveld voor het betaald voetbal. Op 24 mei 1974 werd in Diemen een nieuw N.S.-Station officieel geopend. Door en op kosten van de gemeente Amsterdam, uiteraard met toe stemming van het gemeentebestuur van Diemen, is een brug aange legd over de Ringvaart tussen de Diemerkade in Diemen en de Ringdijk in Amsterdam. Deze brug is uitsluitend bestemd voor voetgangers en fietsers en geeft aansluiting op het sportpark Voorland en de paden, die naar het Ajax-Stadion voeren. Het is slechts 10 minuten lopen van dit N.S.-Station naar het Ajax-Stadion. Zaterdagochtend 23 november 1974 werden de leden, die in het ka lenderjaar 1974 25, 40, 50 of 60 jaar lid van de vereniging wa ren, met hun dames door het bestuur ontvangen in de bestuurs kamer. Voorzitter Van Praag sprak de jubilarissen toe en overhandigde de onderscheidingen. Een bijzonderheid was v/el, dat Vader H. Hor dijk 60 jaar en zoon J. Hordijk 40 jaar lid was en Jan Bartelsman 50 jaar en zoon Rob 25 jaar lid. Zoals gewoonlijk was het een ge zellige bijeenkomst. Bij de wedstrijd Ajax-Haarlem op 27 november 1974 was een deputa tie aanwezig van 3 Engelse oorlogsschepen, waaronder H.M.S."AJAX" In de bestuurskamer werden enige geschenken uitgewisseld. Het bestuur hield ter gelegenheid van de jaarwisseling op vrijdag 3 januari 1975 in het bovenrestaurant een receptie, waarvoor een grote belangstelling was van de zijde van officials en sportjour nalisten. Ook deze keer hield voorzitter Van Praag een vrij lange toespraak, waarin hij een terugblik gaf op het kalenderjaar 1974 en zijn visie omtrent Ajax gaf voor het jaar 1975» 's Middags was er een Nieuwjaarslunch geweest, waar aanzaten de bestuursleden, de trainers en de spelers. Op 12 februari 1975 werd door onze 10-jarige pupil Marco Robijn de 1e paal geslagen voor het nieuwe Jeugdhome op het complex

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 21