11 - 6 - in de bestuurskamer hun onderscheidingen in ontvangst te willen komen nemen. Het comité "Bordjesclub" bestaande uit de leden J. de Boer Sr., W.F.C. Bruijnesteijn, G. Fischer, M.J. Koolhaas, M.J.W. Midden dorp en W.F. Volkers hadden alle leden, die 25 jaren of langer lid van de vereniging waren, per circulaire uitgenodigd 18 maart 1975 aanwezig te willen zijn in het Restaurant van de Jaap Eden- hal, ter viering van de 75ste verjaardag van Ajax. Voor de goede orde vermeld ik nog even dat de heer W.H. Meijer had medegedeeld, dat hij door omstandigheden was gedwongen om te bedanken als lid van het comité. Het lijkt mij juist om ook vanaf deze plaats de heer Meijer hartelijk dank te zeggen voor de vele jaren, dat hij bereid was om penningmeester van het comité te zijn. De heer Bruijnesteijn werd bereid gevonden het penningmeester schap op zich te nemen en de heer G. Fischer om de opengevallen plaats in te nemen. Om half zes begon het borrel"uurtje"Tafelpresident Wim Volkers verzocht de aanwezigen omstreeks acht uur aan tafel te willen plaatsnemen. In zijn openingstoespraak herinnerde hij eraan, dat het precies 75 jaar geleden was, dat Ajax werd opgericht en dat het de 30ste keer was, dat de Bordjesclub bijeen was. Tot zijn spijt moest hij mededelen dat de gezondheid van ere-voorzitter Koolhaas niet toeliet, dat hij vanavond aanwezig kon zijn. Door dat enige leden door ziekte verhinderd waren werd het magische getal 100 niet gehaald, maar toch waren er 94 leden aanwezig. De 1e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad Mr.Dr. E.W. Catz deelde mede, dat de bestuursleden J. van Praag, J.H. Westrik, H.G.A. Timman en A. Kraan met ingang van heden tot ere-lid werden benoemd. Het voormalig bestuurslid, de heer J. Hordijk, werd onder enig voorbehoud bevorderd van lid van verdienste tot ere-lid, om dat de ledenraad in zijn eerstvolgende vergadering daaraan nog zijn officiële toestemming moest verlenen. Voorzitter Van Praag sprak woorden van dank, mede namens de ande re bestuursleden, voor deze onderscheiding. De stemming bleef er goed in. Verschillende leden voerden het woord en een paar leden lieten hun vocale kwaliteiten horen, begeleid door het "Joker- Duo". Ruim elf uur hield tafelpresident Volkers zijn sluitings toespraak, waarna nog vele leden een plaatsje zochten aan de bar. Zoals gewoonlijk was de verzorging door de heren Swart en Haver kamp en hun medewerkers prima in orde. Hieronder laat ik een opgave volgen van het aantal leden per cate gorie: WERKENDE LEDER aantal op 1 juli 1974 overleden bedankt en afgevoerd over van Junioren A. aangenomen aantal op 1 juli 1975 259 waaronder 9 ere-leden en 3 11 leden van verdienste. IAII 6 242 JL2 261 waaronder 13 ere-leden en 13 leden van verdienste.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 13