- 5 - 2. Bij overtreding van het bepaalde in lid 1 van dit artikel kan het bestuur een verklaring van speelgerechtigdheid van die speler aan de nieuwe club weigeren dan wel weigeren een verklaring van speelgerechtigdheid als bedoeld in artikel 12 van de FIFA-Regulations van die speler af te geven aan de nationale bond van de nieuwe club. In de Algemene Vergadering Betaald Voetbal van 10 mei 1975 heeft onze voorzitter erop gewezen, dat men spelers moeilijk kan verbieden de hulp van een persoonlijk adviseur in te roepen. In de loop van het afgelopen verenigingsjaar werd door de zoge naamde gemengde verenigingen wederom een poging ondernomen om hun 3e elftal ingedeeld te krijgen bij de standaardelftallen. Hiervoor werd een commissie gevormd onder de naam Inventarisatie commissie, waarvan namensAjax het bestuurslid de heer A. Kraan deel uitmaakte. De commissie voerde verschillende besprekingen onder andere met het dagelijks bestuur van de KNVB. Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat de poging met succes zou worden be kroond, werd voornamelijk door tegenwerking van de voorzitter van de FBO, de heer Klaas Molenaar, deze verwachting niet bewaarheid. Op aandringen van vele afgevaardigden werd in een buitengewone vergadering van de FBO het besluit genomen om achter het voorstel van de gemengde verenigingen te gaan staan. Laten we hopen dat het uiteindelijk in het seizoen 1976-1977 zal gelukken om de 3e elf tallen van de gemengde verenigingen ingedeeld te krijgen bij de standaardelftallen. LEDEN. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de volgende 20 leden; Werkende leden Ondersteunende leden F.H.W. de Bruyn, H. Geestman en A.J. ten Herkei J. Bindt, C. Deegen Sr., H. Hausknecht, J. Hulscher, E. Jacks, N. Kloosterman, T.J.C. Kool, J. Lakmaker, L. Liefveld, D.A. Mortel, J.T. Postma, ïï.F.v.d.Raaij, J. Rietbergen, P.W. Sloenhek, D.E. Struwe, F.B. Warendorf en H.C. Wiechert. Dat zij mogen rusten in vrede. In de loop van het kalenderjaar 1975 zal het voor de onderstaan de leden 25, 40, 50 of 60 jaar geleden zijn, dat zij lid van Ajax werden. 25 jaar lid 40 jaar lid 50 jaar lid K. Bakker, J.A. Bouwens en J. Ditmeijer; G. Beumer, C.C. Kamlag, C. Post en G. Gischler; J.L. Aarsen, W. Dronkers, P. Paternotte en H.F. Twelker Sr.5 60 jaar lid L. Aarsen en R.P.J. Vunderink. Zoals het de laatste jaren traditie is geworden zal het bestuur vorenstaande leden met hun dames op een zaterdagochtend in het komende najaar uitnodigen om tijdens een gezellige bijeenkomst

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1975 | | pagina 11