- 45 - Voor het geval dat ik vergeten mocht zijn één of meerdere perso nen te bedanken voor hetgeen zij voor Ajax hebben verricht, zeg ik hun vanaf deze plaats namens het bestuur hartelijk dank voor de aan Ajax bewezen diensten. Mijn mede-bestuursleden en het personeel zeg ik hartelijk dank voor alle medewerking en steun die ik het afgelopen verenigings jaar van hun mocht ontvangen. De langdurig zieken wens ik een spoedig algeheel herstel, zodat zij de verrichtingen van Ajax weer vanaf de tribune kunnen vol gen. Ondanks dat het enige succes in het afgelopen jaar bestond uit het behalen van de Super-Europa-Cup was het voor Ajax door ande re en meestal minder prettige zaken, een min of meer bewogen jaar. Alle krachten zullen moeten worden ingespannen om Ajax zo spoe dig mogelijk terug te brenge naar de plaats waar het mijns in ziens behoort, namelijk aan de top van het Nederlandse- en het Europese voetbal. Wanneer U dit verslag leest of hoort voorlezen heeft inmiddels de competitie 1974-1975 een aanvang genomen, zodat dan bekend is of de lange lijst van geblesseerde spelers (Hulshoff, Mulder, Keizer, Blankenburg, Rep, Haan en G.Mühren) tot normale propor ties kon worden teruggebracht en of de pogingen om nog 1 of 2 nieuwe spelers aan te trekken met succes zijn bekroond. Tijdens het maken van dit verslag nam ik kennis van een arti kel, geplaatst in het weekblad "De Nieuwe Revu" van 16 augustus 1974, waarin op een zeer laaghartige en infaam gemene wijze ge tracht is de goede naam van de bestuursleden, in het bijzonder die van onze voorzitter, de heer J. van Praag, in ernstige mate in discrediet te brengen. Door een artikel in De Tijd en met advertenties in andere dag bladen, waarin pertinent onware slagzinnen werden gebezigd, wordt extra aandacht gevraagd voor deze riool-journalistiek van de erg ste soort. Het bestuur heeft aan Mr.H.M.Yoetelink verzocht na te willen gaan welke maatregelen tegen De Tijd en De Nieuwe Revu kunnen worden genomen. Met de aandacht te vestigen op dit schunnige journalistieke arti kel, ben ik aan het einde gekomen van mijn jaarverslag en dank ik U voor Uw aandacht. AMSTERDAM, 28 juli-11 augustus 1974- De secretaris, J.H.Wrestrik.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 87