- 41 - TRAINERS, MASSEUR en MEDISCHE STAF. Bij de aanvang van het seizoen 1975-1974 waren bij ons in vaste dienst: G. Knobel, trainer/coach en belast met het algehele toezicht en leiding van de trainingen; B. Haarmstrainer van Jong Ajax en daarnaast assisteren bij de dagtrainingen van de A-selectie; J. van Daal, trainer van de jeugdelftallen; C. Groot, was als part-timer in onze dienst als trainer van de amateur-senioren-elftallen. Het bestuur werd -naar aanleiding van een artikel in het week blad "Deze Week"- genoodzaakt de heer G.Knobel, die een contract had tot 1 juli 1975» wegens dringende redenen op 12 april 1974 op staande voet te ontslaan. Na bemiddeling van het Regionaal Bureau voor Arbeidsrecht besloot het bestuur, na overleg met de heer Knobel, deze tot en met 31 oktober 1974 zijn salaris en onkostenvergoeding te betalen. De heren B.Haarms en J.van Daal werden voor de rest van het sei zoen belast met de training en leiding van de A-selectie. Per 1 juni 1974 trad de heer J.H.Kraay bij ons in dienst als Technisch-DirecteurDeze kreeg de supervisie over het betaald voetbal, kan volkomen zelfstandig werken, zal uiteraard ook aandacht schenken aan de scouting, de amateur- en de jeugdafde ling. De training van de A-selectie werd in handen gelegd van de heer B.Haarms, met assistentie van de heer J.van Daal, die tevens be last werd met de training van Jong Ajax. Voor de jeugd werd een nieuwe trainer in vaste dienst genomen en wel de heer J.M.van Wijk, oud contractspeler van ADO en Telstar. De heer C.Groot blijft trainer van de amateur-senioren-elftallen. Het Medisch team bestond bij het begin van het seizoen uit de heren J.H.M.Rolink, clubarts, N.Kat, fysiotherapeut, H.A.A. de Haan, masseur bij het betaald voetbal en masseur H.Langenberg op dinsdag- en donderdagavond bij de amateurafdeling. Als EHBO-ers deden belangeloos dienst de heren JGrootenboer en W.v.d.Geest Verder kon onze clubarts Rolink een beroep doen op het Sint- Lucas-Ziekenhuiswaarvan ik dan wil noemen de doktoren J.M. Greep en K.J.Hamelinck. Op verzoek van de spelers besloot het bestuur een fysiothera peut/masseur in vaste dienst te nemen. Uit een groot aantal sol licitanten werd, na een selectie door de heren Greep en Rolink, de heer J.van Gorp gekozen, die per 16 januari 1974 bij ons in vaste dienst trad. De heer N.Kat werd tijdens de Nieuwjaarsreceptie door de voor zitter uitgeluid, onder overhandiging van een geschenk. Deze zei, zonodig altijd bereid te zijn om Ajax te helpen, het geen zeer op prijs werd gesteld. De heer J.Grootenboer, die ongeveer 35 jaar belangeloos EHBO- dienst verleende op en om ons Stadion, deelde mede, dat hij er mee stopte. Na afloop van de wedstrijd tegen F.C.Den Haag werd hij in de bestuurskamer, in het bijzijn van zijn echtgenote en kinderen, door voorzitter Van Praag bedankt voor al hetgeen hij voor Ajax had gedaan, onder overreiking van een enveloppe met inhoud, waarvoor hijzelf een passend geschenk kon kopen. Het zal wel uitermate moeilijk worden om een ander persoon hiervoor te vinden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 83