- 40 - De voorzitter drukt in zijn slotwoord zijn vreugde erover uit dat de opkomst van leden dit jaar aanzienlijk groter is dan verleden jaar. Hij wil gewag maken van zijns inziens twee bijzondere fei ten; 1dat niemand enige nadere toelichting vroeg op het financieel verslag van de penningmeester; 2. dat niemand zich opgaf om tijdens de rondvraag het woord te voeren. Haar zijn mening zijn deze 2 feiten toch wel een unicum. Hij her innert zich, dat zijn vader hem reeds op zijn 10e jaar heeft ge zegd: "Je bent Ajacied of niet. Neutrale personen bestaan niet, want de overigen zijn jaloers en ijverzuchtig op Ajax." Nu ruim 50 jaren later is het nog zo. De pers die vele jaren lang hun kolommen gratis konden vullen met nieuws over Ajax, doet nu mee aan roddel en negatief geschrijf over Ajax. Tot zijn spijt moet hij zeggen, dat er ook leden zijn die daaraan meedoen. Hij doet een dringend beroep op de aanwezigen om dit na te laten en eendrachtig achter het bestuur en de spelers te gaan staan, dan komt de rest best in orde. Hiermede wil hij de vergadering- besluiten. PERSONEEL. Het administratieve personeel werd per 16 juli 1973 uitgebreid met de komst van de jongeman C.Brood, geboren 14 februari 1956. Evenals het vorig jaar was ons ere-lid, de heer W.F.C.Bruijne- steijn, iedere middag aanwezig om hulp te verlenen. In drukke tijden bijvoorbeeld bij het gereedmaken en verzenden van diplo ma's en bij Europacupwedstrijden kwam de heer F.C.Molema ook as sistentie verlenen. Namens het bestuur hartelijk dank aan beide heren voor hun be langeloze medewerking. Op 21 april 1974 werd ingebroken op de administratie, de schade bleef gelukkig beperkt tot glasschade en vernieling van een deur. De heer H.Groot, met ingang van 1 augustus 1972 bij ons in dienst als scout, nam per 1 oktober 1973 ontslag. Bij het terreinpersoneel kwam geen wijziging, zodat dit bleef be staan uit de heren P.O.Bosman (voorman), Th.A.Bosman en D.Hoefman. Concierge bleef de heer J.H.Holshuysen. Aan de werkster, Mevr. P.Maayer-v.d.Lijcke werd met ingang van 10 maart 1974 een W.A.O.-uitkering toegekend. Mevr. S.Lens-Zielstra, die gedurende 40 jaren de was verzorgde, moest door een ongeval en een gal-operatie haar werkzaamheden be ëindigen. Voor de trouwe dienst werd haar een enveloppe met in houd overhandigd. Op 28 januari 1974 trad bij ons in dienst Mevr. C.Berendsen-Lens die sinds die tijd de was verzorgt en tevens werd belast met het schoonhouden van de kantoren. In verband met de vele was besloot het bestuur grotere wasmachi nes en een grote centrifuge aan te schaffen. De heer Huberts, chef buitendienst van de Gemeentelijke Inspectie voor de Lichamelijke Opvoeding (GILO) stond onze terreinknechten met deskundige adviezen terzijde, waarvoor onze dank. Het terreinpersoneel zag kans de voorvelden, die van onze spelers de naam sahara hadden gekregen, aanmerkelijk op te knappen. Gezien het intensieve gebruik dat van de velden moet worden gemaakt, doet mij vrezen dat in het begin van 1975 de velden wel weer in een slechtere staat zullen verkeren.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 81