- 55 - De heer De Boer trad op als voorzitter van de commissie. Aan de beurt van aftreden was de heer De Boer Sr., die zich niet her kiesbaar had gesteld. Doordat in de jaarvergadering van de ledenraad, gehouden op 4 september 1973, de heer De Wit in het bestuur werd gekozen tot commissaris Algemene Zaken, moesten er dus 2 nieuwe leden voor de commissie worden gekozen. De gehouden verkiezing wees uit dat de heren G.Fischer en Drs. L.M. van Wijk als nieuwe leden van de Financiële Commissie waren gekozen. De heer Bouwens werd voorzitter van de commissie. Op 13 augustus 1973 waren de heren Bouwens en De Wit aanwezig bij een gesprek in het Alpha-Hotel over de transfer van Johan Cruyff naar de C. de F. Barcelona, nadat reeds diverse bespre kingen door hun hierover met het bestuur hadden plaatsgevonden. Op 20 augustus waren de heren De Boer en De Wit (de heer Bouwens was verhinderd) aanv/ezig bij een bespreking over het accountants rapport over het boekjaar 1972-1973 opgemaakt door het Accoun tantskantoor Dijker en Doornbos. Van de zijde van dit kantoor wa ren aanwezig de heer P.G.E.Splint en zijn assistent de heer Utteman. Van het bestuur waren aanwezig de heren Timman en Y/estrik. De heer Van Praag was verhinderd. In de loop van het verenigingsjaar werden nog diverse bespre kingen gehouden over allerlei financiële aangelegenheden, alsmede over een eventueel te houden marketing onderzoek. Bij transfer aangelegenheden werd spoedshalve veelal telefonisch contact met de heren onderhouden. Namens het bestuur een woord van dank aan de heren voor het dit jaar wel extra veel werk, door de belangrijke transfers, dat door hun in het belang van Ajax werd verricht. TOTO-COMMISSIE. De commissie bestond op 1 juli 1975 uit de navolgende heren: F.Kubin; F.C.Molema en L.P.Schappert. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen verzocht de heer Schappert om voor hem een ander lid aan te wijzen. Op verzoek van het be stuur was de heer G.J.Hulscher bereid om in de commissie zitting te nemen. Namens het bestuur woorden van dank aan de heer Schap pert dat hij vele jaren bereid was deel uit te maken van de com missie Wanneer U bezoeker bent van de clubavonden dan weet U dat de com missieleden bij hun werk worden geassisteerd door de heer C.Tim- man. Aangezien de totaalopbrengst van de gehele toto aanzienlijk la ger is dan in het verleden, zal dit verschijnsel zich ook wel bij Ajax doen gevoelen. Dit neemt echter niet weg dat de heren hetzelfde aantal uren van hun vrije tijd voor Ajax opofferen om via de toto een bedrag in de kas te doen vloeien, waarvoor namens het bestuur woorden van dank zeker gewettigd zijn. Uit het finan cieel verslag van de penningmeester zult U wel vernemen welk be drag door de activiteit van de commissie in de Ajax-kas is te recht gekomen. Het komende seizoen zal het werk nog wel worden vermeerderd door de invoering van de lotto.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 71