- 2 - Op 10 september 1975 verscheen een rapport van de commissie Sthee- man, waarin aspecten waren behandeld betreffende de bestaande transferregeling in het betaald voetbal. De commissie kwam tot de slotsom dat het bestaande transfersysteem in strijd was met het geldende arbeidsrecht. In de bondsvergadering van 15 december 1973 konden geen defini tieve mededelingen worden gedaan betreffende de scheiding tussen amateur- en betaald voetbal, ook niet wat de financiën betrof, al was daartoe op grond van het rapport van de Stuurgroep wel be sloten. Tengevolge van deze constatering werd in de vergadering betaald voetbal van 6 april 1974 het transfersysteem afgeschaft en ver vangen door een vergoedingssysteem gebaseerd op een aantal normen. Indien bij onderhandelingen tussen verenigingen geen overeenstem ming van de vergoedingssom kan worden bereikt, kan een beroep worden gedaan op een Commissie Bindend Adviseurs. De verenigingen Ajax, F.C.Groningen, Go Ahead Eagles, N.A.C. en Sparta stemden tegen het voorstel om het transfersysteem te ver vangen door een vergoedingssysteem. In de periode van 6 april tot heden is mijn inziens reeds geble ken dat het vergoedingssysteem eerder slechter dan beter werkt dan het afgeschafte transfersysteem. In de Algemene vergadering betaald voetbal, gehouden op 8 juni 1974, werd een lijvig concept beleidsplan betaald voetbal als aan vaardbaar uitgangspunt beschouwd. Een voorstel om te stemmen over het invoeren van shirtreclame wer nadat het sectiebestuur er zijn veto over had uitgesproken, inge trokken. Een voorstel ingediend door het sectiebestuur betaald voetbal tot opschortende werking van hoger beroep werd met overgrote meerder heid verworpen. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft besloten met ingang van 1 augustus 1976 voor de clubs in de ere-divisie een lichtinstal latie verplicht te stellen. Clubs die promoveren kunnen 1 jaar dispensatie krijgen. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft besloten thuisspelende clubs, uitkomende in de ere-divisie, het recht te verlenen een op zondag vastgestelde competitiewedstrijd, te verzetten naar de voor afgaande zaterdag zonder voorafgaand overleg met de tegenstander, mits hiervan 3 weken van te voren schriftelijk mededeling wordt ge daan aan de betreffende tegenstander en de competitieleider en mits deze tegenstander in de week voorafgaande aan deze wedstrijd niet moet uitkomen in één van de drie Europacup-toernooien of spelers moet afstaan aan het Nederlands elftal of Jong Oranje. Met ingang van het komend seizoen zal ook in de eredivisie het systeem van periodekampioenen worden toegepast. Indien een afgelaste wedstrijd door het ontbreken van kunstlicht niet midweeks kan worden ingehaald, dan kan het sectiebestuur betaald voetbal de wedstrijd op een neutraal terrein vaststellen. LEDEN In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de volgende 17 ledens

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 5