- 22 - Jammer genoeg wil de Oostduitse Voetbalbond niet, dat de F.C. Magdeburg (winnaar Europacup IIgaat spelen tegen Bayern München(winnaar Europacup II). Misschien kan het gaan gebeuren dat nu Ajax, als houder van de supercup twee wedstrijden tegen Bayern München gaat spelen. Het is de moeite waard om dit bij de UEFA aanhangig te maken. A.C.MILAAN - AJAX 1-0. De wedstrijd werd 9 januari 1974 in Net San-Siro Stadion te Mi laan gespeeld. Milaan was kennelijk onder de indruk van de grote roep die van Ajax uitging, want het begon uit de verdediging te spelen. Ajax was de veel betere ploeg, maar er werd met gescoord, wel applaus van de tribunes voor het vertoonde spel. Het zat Ajax niet mee toen ongeveer een kwartier na de rust Blankenburg de bal niet goed onder contröle kreeg, te zacht terugspeelde op Stuy en een Italiaan eerder bij de bal was en scoorde. Het bleei 1 - 0 ondanks een steeds groter wordende meerderheid van Ajax. Een onverdiende nederlaag. Maar je moet natuurlijk wel doelpun ten maken, want anders kan je niet winnen. AJAX - A.C.MILAAN 6-0. Het was een stormachtige avond met veel regen en niet veel pu bliek, maar dit was zo enthousiast over het door Ajax vertoonde spel dat het leek of het Olympisch Stadion was uitverkocht. Niet alleen het slechte weer, maar ook dat de wedstrijd, zonder toe stemming van Ajax, via de TV werd uitgezonden had het publiek weg doen blijven. Het werd wel een revanche van de wedstrijd in Milaan, want Ajax speelde weer oppermachtig. A.C.Milaan ging uiteraard direct m de verdediging, maar dat belette Ajax niet om vrij spoedig de leiding te nemen door een doelpunt van Mulder, die de bal on ving uit een vrije trap door Keizer genomen. Voor de rust nog kopte G.Mühren de bal naar Keizer en deze bracht de stand op 2-0, waarmede de rust kwam. In het begin van de 2e helft zat er niet veel vaart meer m het spel, maar nadat Neeskens voor 3-0 had gezorgd, bracht Ajax de voetbalmachine op volle toeren. Gescoord werd nog door Rep (bui tenspel G.Mühren (strafschop) en Haan. De leiding was bij de Oostduitse scheidsrechter Rudi Glöckner in goede handen. Uit de perscommentaren bleek dat alle journalisten een ommezwaai hadden gemaakt, want maandagmorgen werd geschreven dat Ajax dui delijk in verval was en donderdagmorgens Jan de Deugd in De Te legraaf een geniaal Ajax en in Het Parool een prestatie van in ternationaal niveau. NEDERLANDS ELFTAL. Hieronder volgt een opgave van de wedstrijden die het Nederlands elftal tijdens het seizoen 1973-1974 en Net Wereldkampioenschap heeft gespeeld en welke Ajax-spelers daarin hebben meegedaan. 22 augustus 1973 Nederland - IJsland 5 - 0 Haan, Hulshoff, Keizer, Krol, Neeskens, Rep en SuurbierKrol na een half uur geblesseerd uitgevallen. Reserve: G.Mühren, die een half uur voor het einde Brokamp verving.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1974 | | pagina 45